chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Idź swoją drogą – Grupa Selena świętuje jubileusz 30-lecia

Idź swoją drogą – Grupa Selena świętuje jubileusz 30-lecia

25.07.2022
Szybkość i elastyczność działania oraz zespół fantastycznych ludzi – zdaniem Jacka Michalaka, prezesa zarządu Grupy Selena, to kluczowe czynniki, by firma odnosiła światowe sukcesy. W połowie lipca globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej, wywodzący się z Wrocławia, świętował okrągłe urodziny w gronie ponad 250 pracowników i gości.

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Na początku lat 90. większość polskich firm marzyła, by zostać lokalnym dystrybutorem jakiejś znanej zachodniej firmy. A my postanowiliśmy, że od początku będziemy budować własną markę – podkreślał w jubileuszowym przemówieniu Krzysztof Domarecki, założyciel i główny akcjonariusz Seleny. Wspominał też historię firmy, wymieniając najważniejsze źródła jej sukcesu.

Pierwsza dekada od założenia Seleny w 1992 r. upłynęła jej pod znakiem szybkości. W 1,5 roku firma stworzyła w Polsce 16 lokalnych oddziałów, zajmujących się dystrybucją chemii budowlanej. Dzięki temu po 2 latach Selena miała już 35% udziału w krajowym rynku pian montażowych, uszczelniaczy i klejów. Z kolei od 1996 do 2001 r. powstały zakłady Carina, Orion i Libra, a po 10 latach firma notowała już 100 mln zł obrotów.
Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Kolejnych 10 lat to międzynarodowa ekspansja Seleny. Nie tylko „po sąsiedzku” – w Rumunii, na Węgrzech, czy w Ukrainie, ale też np. w USA. Paradoksalnie, w wejściu na zagraniczne rynki pomógł też Selenie globalny kryzys z 2008 r. W tym czasie Selena dokonała przejęć m.in. w Turcji czy w Hiszpanii, gdzie przejęła firmę Quilosa –producenta chemii budowlanej nr 1 w tym kraju. Dzięki ekspansji w drugiej dekadzie obroty Seleny wzrosły dziesięciokrotnie, do 1 mld zł.

W trzeciej dekadzie Selena skupiła się na konsolidacji i porządkowaniu swoich procesów, działaniach niezbędnych w związku z międzynarodową skalą działalności. Ostatni okres to z kolei czas mierzenia się z zewnętrznymi wyzwaniami, takimi jak pandemia COVID-19 czy wojna w Ukrainie.

REKLAMA:

Sukcesy nie rodzą się same, nie powstają z niczego. Są efektem kreatywności, twórczego myślenia, ciężkiej pracy. Warty podkreślenia jest fakt, że oprócz powodzenia w świecie biznesu, Selena nie zapomniała nigdy o odpowiedzialności społecznej; o tym, że jest częścią jeszcze większego projektu, że jest firmą polską – podkreślał Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski, jeden z gości jubileuszowego spotkania.
Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Z Wrocławia na krańce świata


Trzy dekady działalności firmy zaowocowały funkcjonowaniem dziś 32 spółek Grupy Selena w 19 krajach, na 4 kontynentach, jednak jej centrala wciąż, jak na początku, mieści się we Wrocławiu. Jak zaznaczał w swoim przemówieniu Krzysztof Domarecki: Wszystkie ważne dla rozwoju firmy funkcje – laboratorium, centralny zespół badawczo – rozwojowy, zarządzanie strategiczne, fuzje i przejęcia czy marketing – znajdują się w Polsce. I dodał: – Grupa Selena oferuje jedne z najlepszych miejsc pracy w kraju.

Selena stawia na rozwój, zwiększa skalę działania, ale też pogłębia swoją obecność na nowych rynkach.

Obecność na czterech kontynentach już teraz wyróżnia nas na tle innych polskich firm. Nasz apetyt jednak stale rośnie. W dzisiejszym świecie na sukces składa się kilka czynników. Po pierwsze jest to szybkość, po drugie – elastyczność. I oczywiście ostatni, ale tak naprawdę najważniejszy – ludzie. Bez Was wszystkich sukces Seleny nie byłby możliwy – powiedział Jacek Michalak, prezes zarządu, do zgromadzonych pracowników, przedstawicieli spółek należących do Grupy.

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Nowa dekada, nowa przestrzeń


Obchody 30. rocznicy założenia Seleny połączone zostały z uroczystym otwarciem nowej siedziby centrali Grupy. Selena przeniosła się do budynku w kompleksie Business Garden przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Biura Seleny zajmują powierzchnię około 4300 m2 na trzech kondygnacjach.

Budynek posiada certyfikat LEED Platinum – najwyższy z certyfikatów dla tzw. „zielonych budynków”. Wybór nowej siedziby nie jest przypadkowy – Grupa Selena od lat stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które będą mieć pozytywny wpływ na środowisko. Kompleks oferuje też strefy relaksu, w których pracownicy mogą odpoczywać i uprawiać sport na świeżym powietrzu, oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów.

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Naszą siedzibą na kolejne dekady będzie budynek położony w sercu Wrocławia, postawiony w nowej niskoemisyjnej technologii i zaprojektowany tak, aby wzmacniać pracę zespołową. Bardzo nam zależało na stworzeniu przyjaznego, komfortowego miejsca, które ułatwi nawiązywanie relacji między pracownikami i zapewni twórczą atmosferę, wspierając rozwój całej Grupy Selena – podkreślał Andrzej Zygadło, członek zarządu ds. personalnych.

W uroczystości jubileuszu 30-lecia Seleny oraz otwarcia nowego biura uczestniczyło ponad 250 osób. Liczna grupa pracowników oraz przedstawiciele zarządu spółki świętowali ten dzień wspólnie z Jarosławem Kresą, wicewojewodą dolnośląskim, Markiem Pasztetnikiem, prezesem Zachodniej Izby Gospodarczej, Mateuszem Jarzombkiem, dyrektorem Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, a także z przedstawicielami firm zaangażowanych w przygotowanie nowej siedziby Seleny.

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Selena
Nowości z firmy Selena
Czytelnia firmy Selena
Poradnik firmy Selena
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt