chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Gregoire Poux-Guillaume nowym Dyrektorem Generalnym AkzoNobel

Gregoire Poux-Guillaume nowym Dyrektorem Generalnym AkzoNobel

29.06.2022
AkzoNobel ogłasza, że z dniem 1 listopada 2022 r. nowym Dyrektorem Generalnym (CEO) firmy zostanie Gregoire Poux-Guillaume. Zastąpi on Thierry’ego Vanlanckera, którego kadencja dobiega końca. Pełni on funkcję Dyrektora Generalnego i Członka Zarządu AkzoNobel od 2017 roku.

Chemia budowlana - Gregoire Poux-Guillaume. Fot. AkzoNobel
Gregoire Poux-Guillaume. Fot. AkzoNobel

Pochodzący z Francji Gregoire Poux-Guillaume (52 l.) jest międzynarodowym liderem biznesu. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w budowaniu skutecznych i rentownych firm w wymagającym środowisku, przyspieszaniu rozwoju biznesu oraz poprawie marż. Wcześniej piastował m.in. stanowisko dyrektora generalnego Sulzer, dyrektora generalnego GE Grid Solutions (poprzednio Alstom Grid) i starszego dyrektora zarządzającego w CVC Capital Partners.

Gregoire Poux-Guillaume, Dyrektor Generalny AkzoNobel (od 1 listopada 2022 r.)
REKLAMA:


Gregoire to doświadczony lider biznesu posiadający na swoim koncie osiągnięcia w rozwoju firm w tempie przekraczającym wzrost rynku i w budowaniu silnych zespołów. Dzięki jego doświadczeniu zyskamy cenną perspektywę pozwalającą nam dalej się rozwijać i osiągać dobre wyniki finansowe. Jesteśmy szczęśliwi i pewni, że znaleźliśmy dla AkzoNobel najlepszego kandydata, dzięki któremu zachowamy pozycję lidera w naszej branży. Jego doświadczenie zapewni nam cenną perspektywę, która pomoże w przyszłym rozwoju i w wynikach finansowych. Nie mogę się już doczekać naszej współpracy – komentuje Nils Smedegaard Andersen, przewodniczący Rady Nadzorczej AkzoNobel.

Czuję się zaszczycony tym, że rada nadzorcza AkzoNobel zdecydowała się powierzyć mi przewodzenie firmie na kolejnym etapie jej rozwoju – mówi Gregoire Poux-Guillaume. – AkzoNobel jest liderem w dziedzinie innowacyjnych i zrównoważonych produktów i rozwiązań. To prawdziwie globalna firma o dumnym dziedzictwie. Z niecierpliwością czekam, by poznać nowe koleżanki i kolegów, wraz z nimi kontynuować postępy poczynione w ostatnich latach.

Zarząd AkzoNobel dziękuje poprzedniemu Dyrektorowi Generalnemu, Thierry’emu Vanlanckerowi za lata jego oddania firmie i gratuluje sukcesów. Pod jego przewodnictwem, firma wyodrębniła ze swojej struktury dział Specialty Chemicals i w pełni skoncentrowała się na farbach i powłokach, stając się konkurencyjnym przedsiębiorstwem o wysokiej rentowności.Gregoire Poux-Guillaume dołączy do AkzoNobel z dniem 1 października 2022 roku. Oficjalnie obejmie stanowisko 1 listopada. Jego powołanie do zarządu wymaga zgody akcjonariuszy i znajdzie się w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, planowanego na wrzesień bieżącego roku.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt