chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowe wzory płyt sufitowych Gyptone® BIG

Nowe wzory płyt sufitowych Gyptone® BIG

14.06.2022
Oferta Rigips Gyptone® BIG została poszerzona o dwa nowe wzory płyt sufitowych: Quattro 41-1 i Quattro 41-2. Płyty posiadają kwadratową perforację 12x12 mm, ułożoną w cztery prostokątne pola (we wzorze Quattro 41-2) oraz w dwa prostokąty (wzór Quattro 41-1).

Chemia budowlana - Fot. SAINT-GOBAIN
Fot. SAINT-GOBAIN
Chemia budowlana - Fot. SAINT-GOBAIN
Fot. SAINT-GOBAIN

Perforowowane płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 i BIG Quattro 41-2 służą do monolitycznego zabudowania sufitów podwieszanych i okładzin ściennych w pomieszczeniach, w których zwiększone są wymagania pochłaniania dźwięków, a mianowicie: biura, hotele, służba zdrowia, szkolnictwo czy obiekty handlowe.

Zadbaj o swój komfort i zdrowie


Płyty z grupy Gyptone wyróżniają się najwyższą elegancją oraz akustyką wśród płyt sufitowych. Nowości wchodzące w ich skład, tak jak pozostałe w tej grupie, wykonane zostały w technologii Activ’Air®, zapewniając redukcję poziomu stężenia formaldehydu w powietrzu aż do 80%. Płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 i 41-2 charakteryzują się także wysokim wskaźnikiem pochłaniania dźwięku αw, który wynosi odpowiednio 0,65 i 0,60.
Chemia budowlana - Fot. SAINT-GOBAIN
Fot. SAINT-GOBAIN
Chemia budowlana - Fot. SAINT-GOBAIN
Fot. SAINT-GOBAIN

Łatwy montaż i wysoka estetyka


Płyty charakteryzują się spłaszczonymi krawędziami z czterech stron, co nie tylko ułatwia montaż, ale wpływa także na efekt końcowy – po ich zamontowaniu zyskujemy idealnie gładką powierzchnię, bez widocznych łączeń.

Chemia budowlana - Fot. SAINT-GOBAIN
Fot. SAINT-GOBAIN
Chemia budowlana - Fot. SAINT-GOBAIN
Fot. SAINT-GOBAIN

Gładka powierzchnia, łatwe malowanie


Lico płyt Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz BIG Quattro 41-2 pokryte jest specjalnym kartonem o gładszej powierzchni, co znacząco ułatwia malowanie i nie wymaga żadnych przygotowań. Tylna strona każdej z płyt jest koloru szarego – zabezpiecza to przed pomyłką i zamontowaniem płyty w niewłaściwy sposób. Ponadto płyty można malować każdym rodzajem farby (oprócz środków na bazie mineralnej), zarówno w celu zmiany koloru, jak i renowacji.

- Jeśli zależy nam na idealnie gładkiej powierzchni, a dodatkowo chcemy zadbać o komfort i zdrowie nasze i naszych bliskich, to nowe produkty z grupy Gyptone będą właściwym rozwiązaniem. Co więcej, zarówno płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz Gyptone® BIG Quattro 41-2, są bardzo odporne na upływ czasu. Podczas użytkowania nie wyginają i nie odbarwiają się, a na ich powierzchni nie powstają żadne spękania. Gwarancja wytrzymałości przekłada się zatem na trwałość całej zabudowy na lata – mówi Kamil Grzelak, Product Manager.
REKLAMA:

Materiał niepalny


Płyty Gyptone® BIG Quattro 41-1 oraz 41-2 posiadają doskonałe właściwości w zakresie reakcji na ogień. Każda z nich klasyfikowana jest jako materiał A2, co oznacza, że są niepalne.

Nowe wzory perforowanych płyt Gyptone® BIG mają 12,5 mm grubości, 1200 mm szerokości oraz 2400 mm długości.

Autor: Rigips - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Rigips
Nowości z firmy Rigips
Czytelnia firmy Rigips
Poradnik firmy Rigips
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt