chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Kolejny awans Śnieżki w rankingu „European Coatings”

Kolejny awans Śnieżki w rankingu „European Coatings”

14.06.2022
Grupa Śnieżka kolejny rok z rzędu znalazła się w rankingu magazynu „European Coatings” i ponownie w nim awansowała. Wyniki osiągnięte w 2021 roku pozwoliły jej na zajęcie 22. miejsca wśród największych producentów farb i lakierów w Europie. Śnieżka pozostaje jedynym reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej w zestawieniu.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Wyższe miejsce w rankingu Śnieżka osiągnęła dzięki przychodom Grupy ze sprzedaży w kategorii farb i lakierów. Jej skonsolidowany wynik ze sprzedaży wyrobów uwzględnianych przez twórców rankingu wyniósł w ubiegłym roku 161 mln euro (wobec 169 mln euro rok wcześniej). We wszystkich kategoriach produktowych razem przychody Śnieżki to niemal 174 mln euro, czyli 794,9 mln zł.

Śnieżka niezmiennie od pięciu lat jest obecna w rankingu „European Coatings”. Tegoroczny awans w tym prestiżowym zestawieniu ugruntowuje naszą pozycję wśród największych europejskich producentów z naszej branży. Pokazuje też, jak poradziliśmy sobie w ubiegłym roku, zwłaszcza w obliczu wyzwań, z którymi mierzy się cały rynek, w tym sektor farb i lakierów – komentuje Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Śnieżka SA.
REKLAMA:


Po raz pierwszy Śnieżka weszła w skład zestawienia „European Coatings” w 2018 roku i od tamtej pory utrzymuje pozycję w gronie 25 największych europejskich producentów farb i lakierów. Jest jedyną w rankingu firmą z Polski, a także jedyną przedstawicielką branżowych przedsiębiorstw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Ranking opracowywany przez magazyn „European Coatings” (którego wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Vincentz Network) powstaje na bazie rocznych przychodów producentów ze sprzedaży powłok dekoracyjnych i ochronnych. W zestawieniu są klasyfikowane wyłącznie te firmy, których główna siedziba znajduje się na terenie Europy.

Więcej o rankingu na: https://www.european-coatings.com/articles/2022/06/top-25-the-largest-paint-companies-2022
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt