chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Konkurs dla Młodych Architektów: Znamy zwycięzców!

Konkurs dla Młodych Architektów: Znamy zwycięzców!

08.06.2022
Kto będzie wyznaczał trendy w polskiej architekturze w kolejnych dekadach? Kandydatów możemy poszukiwać wśród zwycięzców Konkursu dla Młodych Architektów. Laureatów tegorocznej, 9. edycji wydarzenia, poznaliśmy 7 czerwca br. Partnerem strategicznym konkursu organizowanego przez miesięcznik Builder był CEMEX Polska.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Konkurs dla Młodych Architektów od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów i absolwentów szkół wyższych. Organizatorzy 9. edycji wydarzenia otrzymali blisko 200 prac z całej Polski, przygotowanych przez utalentowanych adeptów architektury. Uczestnicy zmierzyli się tym razem z zadaniem pt. „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Zwycięzców konkursu wyłoniono w finałowym etapie, który obejmował prezentację prac przed Kapitułą. Pierwszą nagrodę otrzymał Michał Szymaszek, absolwent z Politechniki Śląskiej, autor pracy poświęconej aktywacji sportowej w regionie pod tytułem “BIKE STOP” Centrum ruchu rowerowego i nowych idei w Parku Śląskim w Chorzowie. Laureatką drugiej nagrody została Paulina Pawlikowska, absolwentka z Politechniki Warszawskiej, która zaprezentowała projekt modernizacji łaźni w Ciechocinku – “Architektura modernistyczna jako środowisko działań modernizacyjnych.
REKLAMA:


Rewaloryzacja łaźni w Ciechocinku”. Trzecia nagroda trafiła do Konrada Zaborskiego, absolwenta z Politechniki Wrocławskiej za pracę “Zaczyn - przestrzeń społeczna w roli nośnika tożsamości miejsca”.

W tym roku Kapituła konkursu zdecydowała o przyznaniu trzech wyróżnień. Otrzymali je: Klaudia Trębska, absolwentka z Politechniki Wrocławskiej za pracę “Tjukula Jukurrpa. Ośrodek rehabilitacyjny dla koali australijskich na Górze Tamborine, Queensland”, Kamil Barszczewski z Politechniki Białostockiej za pracę “Mur pamięci” oraz Marek Grąbczewski, absolwent z Politechniki Śląskiej z Gliwic za projekt “Wiara i rozum. Kościół i szkoła jako generatory życia publicznego w krajobrazie współczesnego miasta”.

Ocena nadesłanych prac uwzględniała nie tylko techniczną poprawność i jakość projektowanej architektury, ale także innowacyjność. Członkowie Kapituły poszukiwali projektów interesujących pod względem koncepcyjnym, odznaczających się oryginalnym, nietuzinkowym podejściem do zadania konkursowego. Eksperci zwracali szczególną uwagę na próby przełamywania schematów i stosowanie zasad projektowania zrównoważonego.CEMEX konsekwentnie wspiera inicjatywy, które pozwalają młodym ludziom wykazać się wiedzą i kreatywnością, dlatego od lat angażujemy się w organizację Konkursu dla Młodych Architektów. Stanowi on doskonałą okazję dla studentów i absolwentów, by zaprezentować swoje śmiałe i błyskotliwe pomysły przed osobami dysponującymi dużym dorobkiem w dziedzinie architektury. Jak co roku, także i tym razem nie zabrakło uczestników, których projekty zrobiły duże wrażenie na ekspertach – mówi Piotr Karbownik, Menedżer Zespołu ds. Zarządzania Produktami w CEMEX Polska, członek jury konkursu.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne, a wyróżnione prace będą promowane w specjalnym wydaniu magazynu Builder, publikacji Builder for the Future oraz na portalach społecznościowych wydawnictwa Builder.

O Konkursie dla Młodych Architektów


Konkurs dla Młodych Architektów to jedna z najważniejszych inicjatyw skierowanych do młodych adeptów architektury w Polsce. Jego celem jest edukacja oraz promocja młodych, uzdolnionych architektów.W konkursie mogą brać udział studenci architektury oraz architektury i urbanistyki, a także absolwenci tych kierunków, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Dopuszczalne są zarówno zgłoszenia indywidualne, jak i zespołowe.
Rywalizacja obejmuje dwa etapy. Osoby zakwalifikowane do etapu drugiego osobiście prezentują swoją pracę przed członkami Kapituły, która wyłania laureatów.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu oraz prace wszystkich laureatów i finalistów są dostępne na stronie: https://builder4future.pl/category/konkursy/

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt