chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX testuje w Polsce elektryczną, zeroemisyjną betonomieszarkę w ramach wdrażania

CEMEX testuje w Polsce elektryczną, zeroemisyjną betonomieszarkę w ramach wdrażania globalnej strategii dekarbonizacji „Future In Action”

27.05.2022
CEMEX w Polsce testuje prototyp elektrycznej betonomieszarki jako część projektu pilotażowego realizowanego przez firmę w wielu krajach. Planowana inwestycja w zeroemisyjne pojazdy stanowi kolejny krok na drodze do realizacji przez CEMEX strategii „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Chemia budowlana - Fot. CEMEX
Fot. CEMEX
Prototypowy pojazd Putzmeister iONTRON e-Mixer będzie używany w ramach testów przez zespoły wytwórni betonu CEMEX w Pruszkowie oraz Warszawie. Testy potrwają tydzień. W tym czasie pracownicy CEMEX ocenią, jak testowany pojazd sprawdza się w realizacji codziennych zadań, przy transporcie i wyładunku produktów CEMEX.

Ten prototypowy pojazd jest zasilany wyłącznie energią elektryczną. Na potrzeby testów producent dostarcza mobilną stację ładowania, dzięki której można naładować baterie zasilające betonomieszarkę w trakcie nocy od 20 do 100% w ciągu 8 godzin.

REKLAMA:


- CEMEX stale poszukuje ekologicznych rozwiązań transportowych. Zeroemisyjne betonomieszarki stanowią w związku z tym naturalny przedmiot naszego zainteresowania. Poszukujemy pojazdów zarówno ekologicznych, jak i niezawodnych, które zagwarantują naszym klientom najwyższą jakość usług. Dzięki obecnie przeprowadzanym testom dowiemy się, czy wspomniane warunki są spełnione – mówi Grzegorz Grodzki – Kierownik Grupy Utrzymania Taboru Samochodowego w CEMEX Polska.

CEMEX to pierwsza firma z branży materiałów budowlanych, która przeprowadza testy elektrycznych betonomieszarek na tak dużą skalę. Pojazdy są sprawdzane przez naszą firmę w wielu krajach – sukcesem zakończyły się m.in. niedawne testy we Francji i w Niemczech.

We flocie samochodów osobowych CEMEX Polska z powodzeniem eksploatuje samochody osobowe z napędem hybrydowym od początku 2022 roku. W tym roku wymienionych zostało ponad 100 samochodów z napędem klasycznym na nowe pojazdy z napędem hybrydowym. W perspektywie najbliższych lat firma planuje rezygnację z dalszych zakupów samochodów osobowych z silnikiem diesla, a docelowo cała flota samochodów CEMEX ma być wymieniona na modele niskoemisyjne (zarówno hybrydowe, jak i elektryczne).

Decyzje firmy dotyczące transportu osobowego mają związek z globalnym zaangażowaniem CEMEX w działania zmierzające do ograniczenia zmian klimatu. Napęd hybrydowy charakteryzuje się obniżonym zużyciem paliwa, a co za tym idzie – ograniczoną emisją szkodliwych substancji. Ładowanie baterii samochodu następuje głównie dzięki odzyskiwaniu energii podczas hamowania.

CEMEX dla klimatu


Wdrażanie ekologicznych rozwiązań w transporcie wpisuje się w globalną strategię CEMEX „Future in Action”. Jej celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu, m.in. poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach produkcyjnych. Do 2050 roku CEMEX zamierza dostarczać wszystkim klientom na świecie beton o zerowej emisji CO2 netto.

Portfolio produktów CEMEX Polska jest ponadto konsekwentnie wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. W 2021 roku firma zaoferowała swoim klientom cement i betony Vertua®, które pozwalają na znaczącą redukcję śladu węglowego w ramach realizowanych inwestycji. W zakres zrównoważonych rozwiązań dla producentów materiałów budowlanych wpisują się także domieszki Vertua®, które umożliwiają klientom CEMEX osiągnięcie ich własnych celów środowiskowych.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt