chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Samodzielne naprawy dekarskie

Samodzielne naprawy dekarskie

14.04.2022
Nawet niewielkie usterki pokrycia dachowego mogą zamienić się w kosztowny problem, jeśli nie zostaną w porę usunięte. Firma Soudal oferuje sprawdzone produkty dekarskie, dzięki którym szybko przeprowadzimy niezbędne naprawy.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Początek wiosny to idealny moment, aby dokonać przeglądu stanu technicznego dachu i rynien. O ile w przypadku poważnych awarii zdecydowanie należy skorzystać z usług profesjonalisty, o tyle z drobnymi nieprawidłowościami możemy uporać się sami. Pamiętajmy przy tym, że efekt naszej pracy w dużej mierze zależeć będzie od jakości użytych materiałów dekarskich. Propozycje firmy Soudal nie tylko ułatwią nam wykonanie napraw, ale również zagwarantują osiągnięcie trwałych rezultatów.

Jednym z flagowych produktów marki Soudal jest Specjalistyczny uszczelniacz dekarski, przy pomocy którego awaryjne naprawy dachów i rynien przeprowadzimy nawet podczas ulewnych deszczy. Preparat ten ma znakomitą przyczepność do typowych materiałów budowlanych i z powodzeniem może być stosowany pod wodą. Powszechnie wykorzystywany jest m.in. do ekspresowych napraw przecieków, uszczelniania kominów i kołnierzy okien dachowych oraz uszczelniania połączeń blachy falistej i trapezowej. Jego ważną zaletą są tiksotropowe właściwości – nie spływa z pionowych powierzchni, co przekłada się na bardzo wysoki komfort pracy.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Ponadto Specjalistyczny uszczelniacz dekarski nie powoduje korozji, pochłania ruchomości podłoża i w razie potrzeby daje się malować.
Przeczytaj również: Usterki dachu nie dla Soudal
REKLAMA:


Podczas naprawy rynien i rur spustowych doskonale sprawdzi się również klej-uszczelniacz hybrydowy do blach Colozinc, którego cechuje długotrwała odporność na działanie czynników atmosferycznych, promieniowania UV i kwaśnych deszczy. Możemy go też użyć do klejenia blach dachowych na różnych podłożach.

Natomiast w przypadku usterek typu poluzowana dachówka lub nieszczelności w rynnach połaciowych najlepszym wyborem będzie klej poliuretanowy Colodach. Można go stosować na większości typowych podłoży budowlanych, jest bardzo łatwy w aplikacji, ponieważ nie ciągnie się i nie rozlewa, a co więcej pozwala zadbać o wysoki efekt estetyczny – oferowany jest w kilku wariantach kolorystycznych, a po utwardzeniu spoiny daje się malować. Colodach powszechnie używany jest do klejenia dachówek ceramicznych i betonowych, stanowiąc alternatywę dla mocowania zamkami, klamrami czy zaprawą.


Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt