chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Polskie projekty w globalnym konkursie CEMEX Building Award

Polskie projekty w globalnym konkursie CEMEX Building Award

17.11.2021
11 listopada poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu CEMEX Building Award. W finale jubileuszowej 30. edycji wydarzenia, znalazło się 5 obiektów z Polski.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

CEMEX Building Award to prestiżowe wyróżnienie w świecie architektury i budownictwa. W każdej edycji Jury wyłania najlepsze projekty, nagradzając osobno inwestycje zrealizowane w Meksyku oraz innych krajach. Tegorocznych zwycięzców poznaliśmy podczas gali online, która odbyła się 11 listopada w Meksyku.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

W tym roku do finału konkursu zakwalifikowały się 52 projekty z takich krajów jak Czechy, Kolumbia, Kostaryka, Chorwacja, Gwatemala, Salwador, Francja, Izrael, Meksyk, Polska, Niemcy, Czarnogóra, Panama, Nikaragua i Hiszpania. W międzynarodowej odsłonie konkursu o zwycięstwo walczyły również projekty z Polski: Suntago Wodny Świat (kategoria: Budynki użyteczności publicznej) największy zadaszony park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, zlokalizowany między Warszawą a Łodzią w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem. Obiekt mieści do 15 000 osób i zajmuje powierzchnię 20 ha. Kolejny ważny dla regionu projekt to trasa S17 - szlak komunikacyjny łączący Warszawę z Lublinem, której rozbudowa od lat wymagana była ze względu na wysokie obciążenie ruchem krajowym i lokalnym (kategoria: Infrastruktura). W kategorii Zrównoważone budownictwo zgłoszony został biurowy budynek LPP Fashion Lab firmy odzieżowej LPP, którego industrialny charakter wpisuje się w architekturę przemysłowej dzielnicy Gdańska.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Deepspot to czwarty finalista Konkursu CEMEX Building Award, nie bez powodu zgłoszony został w kategorii: Innowacje w budownictwie. Jest to najgłębszy basen nurkowy w Europie, ma 45m głębokości i mieści 8 000 m3 wody. Kompleks jest wzbogacony o unikatowy podwodny tunel, który umożliwia odwiedzającym obserwację osób trenujących na największych głębokościach.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Reprezentantem kategorii: Dodatkowa wartość społeczna jest Galeria Chełmska, pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Chełmie, oferujące wygodne zakupy w szerokiej ofercie sklepów i usług, jak również miejsce spotkań dla mieszkańców.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Już sama obecność w finale CEMEX Building Award stanowi duże wyróżnienie. Zaproszenie do grona finalistów to dowód uznania dla jakości projektów oraz inwestycji realizowanych w Polsce. Jest to również swego rodzaju potwierdzenie, że obiekty w naszym kraju powstają w zgodzie z najwyższymi standardami – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego z CEMEX Polska.

REKLAMA:

Konkurs CEMEX Building Award jest organizowany od 1991 roku. Jury nagradza najlepsze projekty budowlane z całego świata oraz profesjonalistów, którzy je realizują. Na zwycięstwo mogą liczyć inwestycje, które cechuje innowacyjność i kreatywność, oferujące najlepsze rozwiązania dla użytkowników, a także promujące rozwiązania proekologiczne.
Z powodu pandemii COVID-19, w 2020 roku nagród nie przyznano – projekty zarejestrowane przed rokiem były oceniane w roku bieżącym.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt