chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sika AG przejęła MBCC Group, światowego lidera chemii budowlanej

Sika AG przejęła MBCC Group, światowego lidera chemii budowlanej

15.11.2021
Sika AG, szwajcarski producent chemii budowlanej, która od 30 lat działa także na polskim rynku, poinformowała w ostatni czwartek o przejęciu MBCC Group (wcześniej BASF Construction Chemicals). Transakcja opiewa na 5,2 mld euro i ma przyspieszyć realizację prężnie działającej Strategii Wzrostu Sika 2023 i zapewnić wzrost w kolejnych latach.

Chemia budowlana - Fot. Sika
Fot. Sika

Podpisanie ostatecznej umowy między Sika AG i spółką zależną Lone Star Funds przypieczętowało branżowe przejęcie MBCC Group. Tym samym Sika będzie mogła już wkrótce poszerzyć swoją gamę produktów i usług z zakresu chemii budowlanej o komplementarne portfolio zakupionej marki.

Zrównoważony rozwój priorytetem dla obu marek


Dążenie do rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu jak największej dbałości o środowisko naturalne leży u podstaw działalności obu firm. Transakcja łączy więc dwa wysoce zmotywowane i zdolne zespoły globalne, których wspólnym celem jest realizowanie idei zrównoważonego wzrostu biznesowego.
REKLAMA:


Nadszedł właściwy moment, aby przyspieszyć naszą strategię wzrostu i wzmocnić naszą pozycję jako lidera zrównoważonego rozwoju w globalnym przemyśle budowlanym. Połączenie produktów Sika i MBCC zapewni kompletną ofertę i doświadczenie w pełnym cyklu procesu budowlanego, w czterech z pięciu podstawowych technologii Sika i siedmiu z ośmiu docelowych rynków Sika, w tym polskim. Ponadto, przejęcie to wzmocni naszą pozycję geograficzną, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej – mówi Zoran Iljadica, Prezes Zarządu Sika Poland.Autor: Sika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sika
Nowości z firmy Sika
Czytelnia firmy Sika
Poradnik firmy Sika
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt