chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wielki sukces Omeny!

Wielki sukces Omeny!

13.09.2021
Omenaa Mensah zebrała fundusze i zrealizowała swój odważny pomysł budowy szkoły dla dzieci ulicy w Temie, oddalonej od Warszawy o ponad 8000 km. Oficjalne otwarcie KIDS HAVEN SCHOOL odbyło się w pierwszy weekend września 2021. Ryzykowny i wydawałoby się szalony, projekt został zrealizowany dzięki ciężkiej pracy i determinacji pomysłodawczyni, która potrafiła również zachęcić do działania i współpracy firmy i instytucje. Termo Organika, największy producent styropianu od samego początku aktywnie wspierała budowę szkoły w Ghanie, m.in. czynnie angażując się w pomoc i różnego rodzaju projekty „Omenaa Foundation” odpowiedzialnej za inwestycję w Afryce.

Chemia budowlana - Szkoła Omeny w Ghanie
Szkoła Omeny w Ghanie

Budowa i wyposażanie szkoły trwało dokładnie 1610 dni. Tyle czasu minęło od momentu wkopania kamienia węgielnego pod inwestycję, do dnia oficjalnego otwarcia szkoły. Budynek nowej szkoły o powierzchni 1500 mkw kryje w sobie 6 klas lekcyjnych, salę komputerową, bibliotekę, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne i socjalne oraz cztery pomieszczenia pomocnicze, noclegowe dla wolontariuszy z Polski. Parter szkoły został wyposażony w mobilne ścianki działowe, które w razie potrzeby można złożyć, a tym samym stworzyć jedną dużą przestrzeń na ważne szkolne wydarzenia. Do budowy szkoły użyto najlepszych materiałów budowlanych, a do jej pomalowania zostały również wykorzystane farby Termo Organiki, które promowała Omenaa, ambasadorka lidera rynku termoizolacji od 2016 r.

Chemia budowlana - Szkoła Omeny w Ghanie
Szkoła Omeny w Ghanie

- Ostatnie miesiące były bardzo intensywne i pełne radości, gdy obserwowaliśmy szybkie postępy prac, ale też trudny, bo jak to bywa przy tak dużych inwestycjach, napotykaliśmy problemy, które opóźniały prace – wspomina budowę Omenaa Mensah i dodaje – Największą przeszkodą była pandemia, która wstrzymała prace budowlane i o rok przesunęła otwarcie szkoły. Ale ponieważ od jakiegoś czasu realizuję zawodowo przeróżne inwestycje budowlane, tego typu problemy nie podcinały mi skrzydeł, wręcz przeciwnie jeszcze bardziej mobilizowały. Dziś jestem wzruszona, gdy widzę piękną szkołę, która gości już w swoich murach naszych podopiecznych. Ziściło się moje największe marzenie.
Przeczytaj również: Ciepło i komfort już tej zimy
REKLAMA:


Chemia budowlana - Szkoła Omeny w Ghanie
Szkoła Omeny w Ghanie

Omenaa zawsze bardzo podkreśla, iż szkoła nie powstałaby gdyby nie hojni darczyńcy, którzy zdecydowali się wesprzeć fundację w jej planach. W gronie partnerów wpierających finansowo inwestycję znalazła się Termo Organika, największy producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń.

- Cieszymy się, że mogliśmy być jednym z głównych partnerów budowy szkoły. Nasza firma rozpoczęła bezpośrednie wspieranie fundacji już w 201 r.– mówi Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki – Wsparliśmy rożne inicjatywy m.in. powstanie spektaklu Omeny o tolerancji pt. „Czarno to Widzę”. Część zysku ze sprzedaży biletów była przekazywana bezpośrednie na fundusz budowy szkoły. Co warte podkreślenia, dostarczyliśmy również nasze farby do pomalowania pomieszczeń szkoły. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego wspaniałego projektu.

Omenaa Mensah, córka Polki i Ghańczyka, bizneswoman, producentka telewizyjna, dziennikarka decyzję o wybudowaniu szkoły podjęła, gdy po raz pierwszy odwiedziła kraj swojego ojca i trafiła w Temie do ośrodka Salezjanów Don Bosco. Spotkała tam grupę dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy, bo tylko tam miały jakiekolwiek możliwości na zdobycie jedzenia. Często były wykorzystywane i pracowały ponad swoje siły, praktycznie niewolniczo, bo w ramach zapłaty dostawały jedynie żywność. Nigdy nie chodziły do szkoły, a o podstawowej nauce czytania, czy liczenia mogły jedynie pomarzyć. Szkoła Omeny powstała przy ośrodku Don Bosco. Dzieci, które tam trafią mogą mówić o wielkim szczęściu. Mają zapewnione godziwe warunki życia i co najważniejsze mogą się uczyć. Nauka to ich jedyna możliwość na zmianę losu w dorosłym życiu. Wykształcenie to szansa na zdobycie pracy i godne życie.
Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt