chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel ogłasza zamiar przejęcia Grupo Orbis i zwiększenia udziału rynkowego w

AkzoNobel ogłasza zamiar przejęcia Grupo Orbis i zwiększenia udziału rynkowego w Ameryce Południowej i Środkowej

02.07.2021
AkzoNobel dzięki uzyskaniu porozumienia w sprawie przejęcia kolumbijskiej firmy Grupo Orbis, zajmującej się farbami i powłokami, rozpocznie umacnianie swojej pozycji na rynku Ameryki Południowej i Środkowej. Obecnie firma czeka na zatwierdzenie akwizycji przez organy regulacyjne, co powinno nastąpić do końca 2021 lub na początku 2022 roku. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Grupo Orbis jest obecna w dziesięciu krajach Ameryki Południowej, Środkowej i na Antylach, a jej skonsolidowane przychody wynoszą około 1,2 miliarda dolarów COP (260 milionów euro). Transakcja obejmie biznes farb i powłok Pintuco, Andercol i Poliquim (żywice) oraz Mundial (dystrybucja i usługi).

„To przejęcie idealnie wpisuje się w naszą strategię Grow & Deliver, polegającą na budowaniu pozycji lidera na rynkach światowych oraz stymulowaniu wzrostu na rynkach wschodzących”, wyjaśnia Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. „Poszerzy ono naszą długoterminową pozycję na rynkach Ameryki Południowej, ustanawiając nas liderem w regionie andyjskim i Ameryce Środkowej, gdzie kilka krajów zajmuje wysokie pozycje w światowych rankingach wzrostu na następną dekadę.”
REKLAMA:


Daniel Campos, Dyrektor Regionalny w Ameryce Południowej, dodaje: „To historyczna szansa, która stwarza potencjał wzrostu zarówno w obszarze farb, jak i powłok. Uzyskamy dostęp do wysoce komplementarnych pozycji geograficznych w kilku nowych krajach w Andach, Ameryce Środkowej i Antyli, w tym Kolumbii, która zajmuje trzecią pozycję na rynku w regionie.”

Komentując transakcję, prezes Grupo Orbis, Andres Bernal, mówi: „Ta umowa stanowi ważną szansę rozwoju dla spółek Grupy Orbis. Jesteśmy głęboko przekonani, że niesie ze sobą wiele korzyści dla nas, w tym dostęp do nowych technologii i innowacji. Dostrzegamy też ogromne możliwości rozwoju dla naszych pracowników i klientów, którzy będą mieli dostęp do szerszego i pełniejszego portfolio.”

Oprócz wartości płynących z globalnych i regionalnych innowacji w zakresie produktów i usług, planowane przejęcie umożliwi AkzoNobel także lepszą obsługę klientów z większej liczby regionów geograficznych i ułatwi producentowi dostęp do nowych rynków.Obie firmy wierzą w transformacyjną moc koloru i farb, mają też podobne podejście do zrównoważonego rozwoju. Liczą, że przyłączenie się Fundacji Pintuco do programu AkzoNobel „Let’s Colour” da nowy impuls do dalszej poprawy jakości życia ludzi w lokalnych społecznościach w całym regionie.

Planowana transakcja jest kolejną akwizycją AkzoNobel w branży farb i powłok, po niedawnym przejęciu Titan Paints w Hiszpanii oraz New Nautical Coatings w Stanach Zjednoczonych.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt