chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowość! PALLMANN PALL X-FILLER – stary parkiet jak nowy!

Nowość! PALLMANN PALL X-FILLER – stary parkiet jak nowy!

30.06.2021
W ofercie marki PALLMANN należącej do grupy UZIN Utz pojawiło się nowe spoiwo do parkietów z zawartością włókien – PALL X-FILLER. Profesjonalny środek doskonale uzupełnia wszystkie spękania i szpary, gwarantując efekt profesjonalnej renowacji.

Chemia budowlana - PALLMAN PALL X-FILLER w opakowaniu 10 . Fot. PALLMANN
PALLMAN PALL X-FILLER w opakowaniu 10 . Fot. PALLMANN
Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup starych domów „z duszą”, które często wymagają gruntownego remontu. Odtworzenie wszelkich oryginalnych elementów wyposażenia wymaga doświadczenia i profesjonalnych technologii. Szczególnym wyzwaniem może okazać się zwłaszcza przywrócenie blasku zużytemu parkietowi. Chęć odtworzenia jego pierwotnego wyglądu jest często podyktowana autentycznym pięknem drewna i kunsztem, z jakim został ułożony wiele lat temu. Efektowny parkiet może być główną ozdobą także w nowoczesnych wnętrzach i kształtować ich charakter. Niestety naturalne drewno wraz z upływem czasu i bez odpowiedniej pielęgnacji ulega zużyciu, tracąc estetyczny wygląd. Jest również surowcem higroskopijnym, który w naturalnych warunkach „pracuje”, absorbując zawartą w powietrzu wilgoć lub oddając ją do otoczenia. W warunkach ogrzewania i suchego powietrza klepki mogą wysychać i kurczyć się, tworząc na powierzchni pakietu wyraźne szczeliny i pęknięcia. I tu z pomocą przychodzi PALLMANN PALL X-FILLER.

Stary parkiet jak nowy!


PALLMANN PALL X-FILLER to profesjonalne spoiwo do parkietów wykonanych z praktycznie wszystkich gatunków drewna. Wzbogacony włókami produkt cechuje się bardzo dobrymi właściwościami wypełniającymi. Jego odpowiednio dobrana konsystencja pozwala na precyzyjne i estetyczne wypełnienie wszelkich zakamarków, ubytków i szczelin. Opatentowana receptura z zawartością włókien zapewnia bardzo dobre właściwości wiążące produktu. Dzięki wysokiej stabilności spoiny i niskim naprężeniom wewnętrznym możliwe jest uzupełnianie nawet większych szczelin o szerokości do 3 mm. Produkt schnie szybko i tworzy warstwę o bardzo dużej przyczepności, którą można poddawać szlifowaniu i lakierowaniu, uzyskując jednolity efekt kolorystyczny.

Chemia budowlana - PALLMAN PALL X-FILLER jest bardzo łatwy w aplikacji i zapewnia profesjonalny efekt renowacji Fot. PALLMANN
PALLMAN PALL X-FILLER jest bardzo łatwy w aplikacji i zapewnia profesjonalny efekt renowacji Fot. PALLMANN

Prosty sposób aplikacji


Spoiwo PALLMANN PALL X-FILLER stosuje się po cyklinowaniu parkietu. Przed jego użyciem należy odczekać, aż osiągnie temperaturę pokojową, a następnie dobrze wstrząsnąć opakowanie. Powierzchnia, która ma być spoinowana, musi być czysta, sucha i pozbawiona zabrudzeń. Środek należy zmieszać z drobnym pyłem drewnianym pochodzącym z cyklinowania i rozrobić masę o gęstej konsystencji. Produkt nanosi się na całą powierzchnię podłogi drewnianej przy użyciu gładkiej szpachli. Po upływie ok 30-45 minut zaszpachlowana powierzchnia jest już utwardzona i gotowa do szlifowania. Do obróbki powierzchni najlepiej zastosować szlifierkę bębnową.

REKLAMA:

Producent: Uzin Utz Polska Sp. z o.o. ul. Jaworzyńska 287, 59-220 Legnica.

Autor: Pallmann - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Pallmann
Nowości z firmy Pallmann
Czytelnia firmy Pallmann
Poradnik firmy Pallmann
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt