chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka z 23. lokatą w rankingu „European Coatings”

Śnieżka z 23. lokatą w rankingu „European Coatings”

24.05.2021
Grupa Śnieżka zajęła 23. pozycję w prestiżowym rankingu magazynu „European Coatings” – o jedno miejsce wyższą niż w zeszłym roku. Zestawienie podsumowało wyniki największych europejskich producentów farb i lakierów za 2020 rok. Śnieżka jako jedyna reprezentuje w nim zarówno Polskę, jak i region Europy Środkowo-Wschodniej.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Awans z 24. na 23. w tegorocznym rankingu to efekt wzrostu przychodów Grupy Śnieżka ze sprzedaży wyrobów uwzględnianych w zestawieniu. W 2020 roku ich wartość osiągnęła poziom 169 mln euro i była o ok. 5 mln euro wyższa niż rok wcześniej. To tym większy sukces, że suma przychodów ze sprzedaży powłok w odniesieniu do wszystkich firm wymienionych w rankingu spadła w ciągu roku o ok. 5%.

Łączne przychody Grupy Śnieżka ze sprzedaży osiągnięte w 2020 roku – obejmujące wszystkie kategorie produktowe – wyniosły ponad 821 mln zł (ok. 183,6 mln euro) i wzrosły o 14,5% w porównaniu z poprzednim rokiem.
REKLAMA:


– Ranking „European Coatings” potwierdza, że pozycja Śnieżki na europejskich rynkach w segmencie farb dekoracyjnych pozostaje silna. Pozytywnie wpłynęły na nią nie tylko rosnące udziały w rynku polskim, ale również połączenie sił z węgierską spółką Poli-Farbe w 2019 roku – mówi Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Śnieżka SA.

Śnieżka jest obecna w zestawieniu producentów przygotowywanym przez „European Coatings” niezmiennie od 2018 roku.

Ranking opracowywany przez magazyn „European Coatings” (którego wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Vincentz Network) powstaje na bazie rocznych przychodów producentów ze sprzedaży powłok dekoracyjnych i ochronnych. W zestawieniu są klasyfikowane wyłącznie te firmy, których główna siedziba znajduje się na terenie Europy.Więcej o rankingu na: https://www.european-coatings.com/articles/2021/05/the-25-largest-european-coatings-manufacturers-2021


Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt