chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel poszerza ofertę marki Dulux Professional o produkty do elewacji

AkzoNobel poszerza ofertę marki Dulux Professional o produkty do elewacji

01.03.2021
Dulux Professional Facade Protect to kolejne produkty AkzoNobel dedykowane wykonawcom. Farby oraz grunty z tej serii mają zapewnić profesjonalną ochronę elewacji m.in. przed działaniem promieni UV czy zabrudzeniami, a także zagwarantować odpowiednią paroprzepuszczalność. Farby fasadowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej z systemu mieszalnika.

Wygląd elewacji jest wizytówką zarówno właścicieli budynku, jak i firmy, która odpowiadała za jej wykończenie. AkzoNobel przygotował więc produkty, które zabezpieczają fasady przez działaniem czynników zewnętrznych, a jednocześnie spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów – profesjonalnych wykonawców. – Farby Dulux Professional Facade Protect są wydajne, zapewniają najlepszy poziom krycia i łatwo je aplikować zarówno ręcznie, jak i natryskowo. Ponadto, specjalistyczne technologie Anti-UV, Pro Clean lub Hydro Active zapewniają trwałość uzyskiwanych powłok i ich piękny wygląd na lata – mówi Magdalena Piotrowska, Brand Manager AkzoNobel. – Stanowią doskonałą bazę do sytemu mieszalnikowego, dzięki czemu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Dulux Professional Facade Protect to przede wszystkim trzy rodzaje farb elewacyjnych:


Acrylic Anti-UV – akrylowa farba fasadowa. Tworzy elastyczne powłoki pracujące z podłożem, odporne na mikropęknięcia. Zastosowane w niej najwyższej jakości żywice akrylowe i pigmenty chronią przez niszczącym działaniem promieniowania UV i łuszczeniem się powłoki, zapewniając doskonałą ochronę koloru. Odporna na porost grzybów i alg. W połączeniu z Dulux Professional Facade Protect Grunt Stabilizujący tworzy system zabezpieczenia elewacji przed mikropęknięciami i porostami objęty 20-letnią gwarancją producenta. Produkt szczególnie polecany do stosowania w zmiennych warunkach pogodowych – już po 30 minutach od aplikacji jest odporny na niewielkie opady deszczu.
REKLAMA:


Kolory: biała oraz kolory w systemie mieszania farb
Wykończenie: mat
Pojemność: 4,44l; 9l
Wydajność: do 6m2/l
Czas schnięcia: 4h
Rozcieńczalnik: woda

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
Silicone Pro Clean – silikonowa farba elewacyjna. Dzięki technologii Stay Clean i optymalnej kombinacji żywic zapewnia odporność na zabrudzenia – brud i kurz łatwo spłukać z niej wodą. Chroni przed porostem grzybów i alg. Tworzy powłoki zdolne do regulacji wilgotności oraz do optymalnej przepuszczalności pary wodnej, dzięki czemu malowane powierzchnie są odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie przepuszczają wody pochodzącej z opadów deszczu czy śniegu. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą krycia.
Kolory: biała oraz kolory w systemie mieszania farb
Wykończenie: mat
Pojemność: 4,44l; 9l
Wydajność: do 6m2/l
Czas schnięcia: 12h
Rozcieńczalnik: woda

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
Silicate Hydro Active – silikatowa farba do stosowania na zewnątrz, ale również we wnętrzach. Cechuje ją najwyższa paroprzepuszczalność (V1) i niska nasiąkliwość powierzchniowa (W3). Szczególnie polecana na budynki zabytkowe i pomniki. Może być stosowana na podłoża mineralne o podwyższonej wilgotności, jak np. piwnice i garaże. Ma wysoką alkaliczność, co w sposób naturalny uniemożliwia porastanie elewacji algami i porostami. Nie powoduje naprężeń, bardzo dobrze kryje. Nadaje powierzchniom matowe, mineralne wykończenie. Krótki czas schnięcia umożliwia naniesienie dwóch warstw w ciągu jednego dnia.
Kolory: biała oraz kolory w systemie mieszania farb
Wykończenie: mat
Pojemność: 4,44l; 9l
Wydajność: do 6m2/l
Czas schnięcia: 4-5h
Rozcieńczalnik: Facade Protect Grunt Silikatowy

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
W gamie produktów dedykowanych do fasad dostępne są również kompatybilne z farbami grunty:
Grunt Stabilizujący – gotowy do użycia podkład akrylowy. Wzmacnia i stabilizuje podłoże. Zapewnia przyczepność farb nawierzchniowych. Dzięki delikatnej białej barwie umożliwia kontrolę równomierności zagruntowania podłoża. Zalecany do stosowania razem z produktami Facade Protect Acrylic Anti-UV lub Facade Protect Silicone Pro Clean.
Kolory: mleczny, przezroczysty
Pojemność: 5l
Wydajność: do 8m2/l
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt