chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel otwiera nowe laboratorium badawczo-rozwojowe dedykowane dla farb proszkowych o

AkzoNobel otwiera nowe laboratorium badawczo-rozwojowe dedykowane dla farb proszkowych o niskiej twardości

08.02.2021
AkzoNobel otworzył nowe centrum badawcze w swoim zakładzie w Como we Włoszech. W laboratorium będą opracowywane nowe produkty dla szybko rozwijającego się obszaru farb proszkowych do stosowania na drewno.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Nowy ośrodek badawczo-rozwojowy – w którym znajduje się laboratorium aplikacyjne, laboratorium procesowe oraz laboratorium analityczne i testowe – będzie zajmować się wdrażaniem nisko utwardzalnych powłok proszkowych do stosowania na podłożach wrażliwych na ciepło (takich jak MDF, sklejka, tworzywa termoplastyczne i kompozyty).

Otwarcie centrum nastąpiło po niedawnym przejęciu przez AkzoNobel obszaru biznesowego firmy Stahl w zakresie farb proszkowych. Dzięki temu koncern uzyskał dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, w tym unikalnej technologii UV. Centrum Como skoncentruje się teraz na rozwijaniu poszerzającego się portfolio rozwiązań o niskim poziomie utwardzania, w tym technologii proszkowych o niskiej temperaturze wypalania, UV i ultra-niskim stopniu wypalania (ULB). Takie innowacyjne możliwości pomogą klientom w budowaniu pozytywnego wizerunku związanego ze zrównoważonym rozwojem, poprzez mniejsze zużycie energii podczas produkcji oraz przyspieszenie procesu.
REKLAMA:


„Cieszymy się, że możemy budować naszą pozycję lidera na świecie i wchodzić na nowe rynki, jednocześnie ożywiając więcej powierzchni dla naszych klientów” – wyjaśnia Daniela Vlad, Dyrektor Zarządzająca Powder Coatings w AkzoNobel. „Oprócz umocnienia naszej pozycji jako lidera w obszarze wdrażania technologii, nowe centrum pomoże również przyspieszyć wdrażanie na rynek naszych produktów, abyśmy mogli jeszcze szybciej dotrzeć do naszych klientów”.

Dodaje, że jest to dopiero pierwszy etap ekspansji firmy w obszarze farb proszkowych przeznaczonych do drewna. Kolejne kroki obejmują otwarcie dodatkowych centrów badawczo-rozwojowych w Azji i Ameryce Północnej.

Konsumenci na całym świecie doceniają produkty wytarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dlatego właśnie farby proszkowe do stosowania na drewnianych powierzchniach stały się jednymi z najszybciej rozwijających się kategorii produktowych w branży powłok. Firma jest zatem doskonale przygotowana, aby w pełni wykorzystać nowe, ekscytujące możliwości rynkowe, które obecnie powstały.Kontynuuje Vlad: „Dedykowane know-how, które posiadamy w nowym centrum badawczo-rozwojowym, pozwoli nam opracować szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań na różne powierzchnie, szczególnie dla naszych klientów w obszarze farb proszkowych aplikowanych na drewno.

„Niedawna rozbudowa naszego zakładu w Como pozwoliła na otworzenie centrum badawczo-rozwojowego w tym samym miejscu, w którym znajduje się zakład produkujący farby proszkowe do drewnianych powierzchni, co znacząco przyspieszy świadczenie usług oferowanych klientom w tym segmencie”.

Zakład w Como jest największym zakładem AkzoNobel w Europie, produkującym farby proszkowe. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 20 milionów euro może, obok zwiększenia zdolności produkcyjnej, skoncentrować się również na działaniach w ramach zrównoważonego rozwoju.AkzoNobel dostarcza farby proszkowe do klientów na całym świecie, od sprzętu AGD, architektury i motoryzacji po meble, IT i ogólne zastosowania przemysłowe.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt