chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Prawdziwy CSR to zobowiązanie nie tylko na dobre czasy

Prawdziwy CSR to zobowiązanie nie tylko na dobre czasy

21.12.2020
Działania z obszaru CSR są nieodłącznym elementem zrównoważonego rozwoju AkzoNobel, światowego producenta farb i powłok. Firma także w obecnej, dość specyficznej rzeczywistości, angażuje się różne inicjatywy społeczne, choć w dostosowanej do nowych realiów formie.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa, która jest częścią strategii jego zrównoważonego rozwoju, nie znika nagle z pola widzenia firmy ze względu na nietypowe czasy. Jest jedynie dostosowywana do nowych okoliczności – mówi Katarzyna Kowalczyk, Kierownik ds. Komunikacji. – Prosty przykład. Jako AkzoNobel dołączyliśmy do projektu Fundacji Ronalda McDonalda, wspierając produktami budowę drugiego bezpłatnego hostelu dla rodzin najdłużej hospitalizowanych dzieci. Dom powstaje przy Szpitalu Pediatrycznym WUM. Nasi pracownicy chcieli dołożyć swoją „cegiełkę” i planowali w ramach wolontariatu różne aktywności związane z kolorem, które choć na chwilę pozwoliłyby oderwać myśli małych pacjentów i ich opiekunów od niełatwej codzienności. Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne nie mogli jednak przebywać w placówce, dlatego namalowanie murali wewnątrz nie wchodziło w grę. Wpadli więc na pomysł stworzenia minimurali z imionami chorych dzieci na płytach zawieszonych naprzeciwko szpitala, żeby można je było podziwiać również z okien szpitalnych sal. W tym samym czasie mali artyści stworzyli własne kolorowe dzieła, które ozdobiły ściany ośrodka medycznego. Forma realizacji trochę inna niż początkowo zakładali, ale równie duża satysfakcja z przywołania uśmiechów na twarze dzielnych pacjentów i ich rodzin – opowiada.

Obecna sytuacja zmodyfikowała również plany związane V edycją Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Lakierników, której AkzoNobel był patronem. W tym roku finał, podczas którego wyłonieni zostali zwycięzcy, przeprowadzony został hybrydowo – poprowadzony na żywo ze studia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, z którym zarówno uczestnicy, jak i sprawdzający ich wiedzę eksperci połączyli się przez internet. Wzięło w nim udział 30 najlepszych dwuosobowych drużyn lakierniczych, wyłonionych przez producenta spośród 162 zgłoszonych zespołów. Transmisję wydarzenia oglądało 23 tys. użytkowników.
Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Mając na uwadze, że zawód lakiernika jest jednym z ważniejszych i poszukiwanych w branży, staramy się zachęcać młodych ludzi do zdobywania wiedzy i umiejętności tak bardzo potrzebnych na rynku. W sytuacji, w której spotkania bezpośrednie zostały ograniczone, z pomocą przyszły inne narzędzia i rozwiązania, które umożliwiły nam dzielenie się naszym doświadczeniem – mówi Karol Lembke, Konsultant ds. Technicznych. – Przygotowaliśmy więc dla uczestników zmagań zadania w formie filmowej, nagrane w naszym Automotive Training Center w Pruszkowie. Trzy drużyny uczniowskie, które najlepiej rozwiązały test wiedzy lakierniczej online i odpowiedziały na pytania przygotowane przez naszych szkoleniowców, otrzymały tytuły Mistrzów Młodych Lakierników – podsumowuje.

W ramach przygotowań do mistrzostw, dla uczniów klas o profilu lakierniczym został opracowany cykl szkoleń online, które pozwoliły rozwinąć ich wiedzę z kierunku lakiernictwa i technologii naprawy lakierniczej. Począwszy od kwietnia, każde z pięciu zdalnie prowadzonych szkoleń oraz testów było co tydzień publikowane na specjalnie do tego stworzonej platformie. Dzięki temu młodzi adepci sztuki lakierniczej mogli przygotowywać się do eliminacji. Ten projekt był ogromnym wyzwaniem, ale też pokazał, że istnieje wiele możliwości, aby przekazać wiedzę oraz zainteresować młodych ludzi nowymi technologiami.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Producent cały czas angażuje się także w lokalne inicjatywy społeczne wpisujące się w program AkzoNobel Cares i ideę dodawania koloru do życia ludzi, jak niedawno rozpoczęta akcja „Dom z serca”. – Zawsze chętnie włączamy się w działania, które mają na celu niesienie realnej pomocy potrzebującym. Kiedy otrzymaliśmy zapytanie od Budimeksu, czy możemy przekazać produkty do pomalowania wnętrz i zabezpieczenia elewacji nowego domu tej wspaniałej rodziny, nie wahaliśmy się ani chwili – wspomina Michał Piestrzeniewicz, Dyrektor Sprzedaży. – Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już wiosną przyszłego roku, Pani Magda i jej 15 dzieci, będą mogli zamieszkać w domu wybudowanym z sercem – dodaje. W dwukondygnacyjnym domu o powierzchni 220 mkw., w którym zamieszka rodzina z Wierzbicy, znajdzie się dziewięć pokoi, cztery łazienki, kuchnia, jadalnia oraz pomieszczenia techniczne. Zapewnienie odpowiednich warunków mieszkalnych dla dzieci, było jednym z warunków, jakie rodzina musiała spełnić, aby pozostać razem.

REKLAMA:

Poza ogromną satysfakcją, jaką daje udział w tego typu projektach, a później obserwowanie pozytywnych zmian, które zapoczątkowały, jest to też forma zostawienia cząstki nas w danym miejscu – mówi Katarzyna Kowalczyk.

Tylko w Polsce zrealizowanych zostało już ponad 170 projektów, w których uczestniczyło ponad 300 wolontariuszy firmy. W ostatnich dwóch latach można wymienić takie inicjatywy jak: działania na rzecz lubelskiego oddziału SOS Wioski Dziecięce, malowanie szpitali i innych placówek publicznych, pomoc potrzebującym rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki, akcje na rzecz Banku Żywności, wsparcie Fundacji Ronalda McDonalda i Fundacji Rak’n’Roll, czy też pomoc dla schronisk dla zwierząt.
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt