chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Polak Prezesem Zarządu EAE - europejskiego stowarzyszenia branży ociepleniowej

Polak Prezesem Zarządu EAE - europejskiego stowarzyszenia branży ociepleniowej

18.12.2020
Przez najbliższe dwa lata, pracom European Association for ETICS (EAE), organizacji reprezentującej europejską branżę producentów ociepleń budynków, przewodzić będzie Jacek W.Kulig, wiceprezes polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). ObecnośćPolaka na kluczowym dla sektora stanowisku to nobilitacja, odpowiedzialność ale też sygnał, że rodzima branża ETICS ma wiele do powiedzenia na międzynarodowym forum.

Chemia budowlana - Jacek W. Kulig. Fot. SSO
Jacek W. Kulig. Fot. SSO
Jacek W. Kulig współtworzył, w 2003 roku, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, a pięć lat później był jednym z inicjatorów utworzenia European Association for ETICS. Od wyborów, które odbyły się 15.12.2020r., będzie stał na jego czele, jako pierwszy Prezes Zarządu EAE z Europy Środkowo - Wschodniej. Wybór polskiego eksperta to ważne wydarzenie dla całego, krajowego sektora ETICS.

– Polska branża ociepleń rozwinęła się w imponującym tempie – ocenia Jacek W. Kuilg. – Obecnie nasz rynek jest największy w Europie a jego potencjał wciąż rośnie. Nie mówię tu wyłącznie o wartości mierzonej możliwościami inwestycyjnymi, ale przede wszystkim o wysokich kompetencjach naszych specjalistów z dziedziny ETICS, dzięki którym Polska jest dziś ważnym miejscemtransformacji systemów ociepleń. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, ich maksymalnie wysoką jakością i bezpieczeństwem, jesteśmy też poligonem zdobywania kwalifikacji dla wykonawców, nie tylko z Polski, którzy realizują później zlecenia na terenie całej Europie. Z jednej strony nakłada to na nas wielką odpowiedzialność, z drugiej, nasz merytoryczny potencjał daje realne szanse wpływu na rozwój branży w pożądanym zarówno przez konsumentów, producentów, jak i rosnące wymagania środowiskowe, kierunku. Mamy w Polsce specjalistów światowej skali - to naukowcy, technolodzy, eksperci pracujący w firmach sektora chemii budowlanej. Zamierzam mocno korzystać z ogromnego potencjału ich wiedzy i doświadczenia w pracy na europejskim forum - mówi Jacek W. Kulig, nowo wybrany Prezes Zarządu European Association for ETICS (EAE).
REKLAMA:


– Wybór Jacka Kuliga to świetna wiadomość dla nas wszystkich z wielu powodów. KandydaturęJacka na szefa EAE poparły jednogłośnie wszystkie kraje, doceniając aktywność kandydata na arenie międzynarodowej oraz dokonania polskiej branży ociepleniowej – wyjaśnia dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. – Organizacje branżowe na poziomie europejskim są ważnym elementem stanowienia prawa gospodarczego, adaptują one swoje strategie reprezentacji interesów do szybko zmieniających się warunków otoczenia zewnętrznego oraz prowadzą działalność lobbingową na forum Unii Europejskiej. I na wybór Polaka na szefa ważnej europejskiej organizacji branżowej należy patrzeć także z takiej perspektywy. To wyjątkowo ważne dzisiaj ze względu na sytuację krajową, gdzie o bycie i rozwoju branży decyzje zapadają w pośpiechu, często bez należytych konsultacji z przemysłem. A przecież przed budownictwem stoją wielkie wyzwania związane z koniecznością redukcji emisji gazów cieplarnianych i tworzenia gospodarki o obiegi zamkniętym – dodaje Jacek Michalak.

Chemia budowlana - Fot. SSO
Fot. SSO
Nowy Prezes Zarządu EAE deklaruje chęć kontynuowania dotychczasowej linii działania europejskiej organizacji, skupiającej się na podnoszeniu standardów jakości, wykonawstwa oraz wysokiej rangi aspektu środowiskowego systemów ociepleń. – Ważnym dla mnie tematem jest także transfer wiedzy pomiędzy zrzeszonymi w EAE lokalnymi organizacjami – podkreśla Jacek W. Kulig. – Nie wszystkie europejskie rynki znajdują się obecnie na tym samym momencie rozwoju. Chciałbym, żeby delegacje krajów, które mają mniejsze doświadczenie otrzymywały maksymalne wsparcie od tych bardziej doświadczonych.

W skład nowo wybranego Zarządu European Association for ETICS, oprócz reprezentanta Polski, weszli: prof. Zuzana Sternova (wiceprezes zarządu) szefowa słowackiej organizacji, na co dzieńzwiązana z Technický skúšobný ústav stavebný n. o. (TSUS) w Bratysławie, Christoph M. Stolz (członek zarządu odpowiedzialnym za sprawy finansowe i public relations) reprezentujący niemieckie VDPM, Alessandro Siragussa (członek zarządu odpowiedzialny za marketing) z włoskiej organizacji Cortexa, Dr. Clemens Hecht (członek zarządu odpowiedzialny za pracę Komitetu Technicznego EAE) reprezentujący austriacką organizację QG WDS.
Przeczytaj również: CFI World w SSO
*************************
Jacek W. Kulig współtworzył, w 2003 roku, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, a pięć lat później był jednym z inicjatorów utworzenia European Association for ETICS i pełnił funkcjęwiceprezesa Zarządu w pierwszej kadencji. W tym czasie był też jednym z pomysłodawców zainicjowania Europejskiego Forum ETICS – największej w Europie konferencji sektora ociepleń. Zawodowo związany z branżą od 1997 r., najpierw w Dryvit Systems, zaś od dziewięciu lat w Henkel Polska. Jest absolwentem Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Jest żonaty, ma troje dzieci.

*************************
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową czołowych polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest upowszechnienie kompleksowych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo i kontrolę robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE), a w 2017 roku – współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w Warszawie, firmowanego przez EAE. Od 2014 roku SSO organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję ETICS w Ożarowie Mazowieckim, pierwsze w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt