chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX Polska opublikował Deklarację Środowiska za rok 2019

CEMEX Polska opublikował Deklarację Środowiska za rok 2019

03.11.2020
EMAS jest prestiżowym unijnym systemem ekozarządzania i audytu, który skupia organizacje działające w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. CEMEX Polska uczestniczy w systemie od 2011 roku i z tej okazji już po raz dziewiąty udostępnia Deklarację Środowiskową. Publikacja jest corocznym podsumowaniem zakresu oddziaływania firmy na otoczenie oraz dowodem spełnienia europejskich wymogów w zakresie zarządzania środowiskowego.

Chemia budowlana - Fot. CEMEX
Fot. CEMEX
CEMEX Polska jest czołowym producentem cementu, betonu i kruszyw, który swoją działalność prowadzi na obszarze całego kraju. Szeroko rozumiana ochrona środowiska jest jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej firmy. Mając na uwadze zapewnienie najwyższych standardów środowiskowych od 2011 roku CEMEX utrzymuje wpis do rejestru systemu ekozarządzania i audytu EMAS, w którym obecnie wyróżnione są zaledwie 64 organizacje w całej Polsce.

W październiku ukazała się Deklaracja Środowiskowa za 2019 rok dla dwóch zakładów CEMEX objętych systemem EMAS – Cementowni Chełm oraz Przemiałowni Gdynia. Coroczna publikacja deklaracji jest jednym z wymogów uczestnictwa w systemie, stanowi element dialogu z opinią publiczną oraz umożliwia interesariuszom zapoznanie się z działalnością firmy. Jak co roku CEMEX potwierdził w publikacji, że prowadzi produkcję zgodnie z wymaganiami prawa, ma wdrożony skutecznie działający zintegrowany system zarządzania oraz może pochwalić się licznymi certyfikatami, nagrodami i wyróżnieniami za podejmowane inicjatywy.
REKLAMA:


W deklaracji opisane zostały zarówno podjęte, jak i planowane działania mające na celu ograniczenie negatywnego oraz wzmocnienie pozytywnego wpływu działalności firmy na środowisko. Wśród poczynionych inwestycji znalazła się między innymi budowa namiotu nad placem składowym surowca w Przemiałowni Gdynia. W publikacji zostało również szczegółowo opisane jedno z najistotniejszych osiągnięć CEMEX, czyli skuteczne wdrażanie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym, dzięki którym możliwe jest racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych oraz odzysk odpadów.

CEMEX stawia na edukację i podnoszenie świadomości ekologicznej zarówno wśród pracowników, jak i społeczności lokalnych, dlatego w deklaracji znalazły się również opisy licznych inicjatyw takich jak kampanie edukacyjne, dialog z interesariuszami, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, czy wsparcie lokalnych projektów środowiskowych w ramach konkursów grantowych organizowanych przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”.

CEMEX zaprasza do zapoznania się z publikacją, która jest dostępna na stronie internetowej https://www.cemex.pl/zarzadzanie-wplywem-na-srodowisko.aspx
Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt