chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Termo Organika rozwija skrzydła

Termo Organika rozwija skrzydła

22.10.2020
Termo Organika, największy producent styropianu, inwestuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Grudziądzu. Lider branży wybuduje w niej nowoczesną fabrykę styropianu do izolacji termicznej.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Termo Organika wybuduje zakład produkcyjny wyposażony w nowoczesny park maszynowy, gwarantujący wytwarzanie najwyższej jakości styropianów. Nowy zakład w Grudziądzu, tak jak dotychczasowe fabryki lidera rynku, będzie posiadać specjalne laboratorium kontrolujące jakość całego cyklu produkcji styropianu.

- Systematycznie zwiększamy sprzedaż swoich styropianów oraz kompletnego systemu ociepleń. Cieszymy się, że będziemy dalej się rozwijać oraz zwiększać swój potencjał produkcyjnyw Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w przyjaznym inwestorom mieście Grudziądz. Planujemy wdrożenie najnowocześniejszych technologii oraz chcemy rozwijać prace nad nowymi, innowacyjnymi produktami do izolacji termicznej w budownictwie – powiedział Dariusz Stachura, Prezes Zarządu Termo Organiki.
REKLAMA:


- Wydana decyzja o wsparciu to spełniona przez nas obietnica złożona podczas otwarcia ulicy Polskiej Strefy Inwestycji w Grudziądzu. Cieszymy się, że nasze działania w tak krótkim czasie przekładają się na pozyskanie nowych inwestorów. Zadaniem Polskiej Strefy Inwestycji jest wsparcie przedsiębiorczości, taka pomoc wpływa na realizację planów rozwoju, dzięki którym nasza gospodarka nie zwalnia. Nie mam wątpliwości, że nowa fabryka zwiększy potencjał miasta Grudziądz oraz całego regionu – powiedział Przemysław Sztandera, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Ekonomicznej sp. z o.o.


- To dla nas bardzo dobra informacja, bowiem to kolejny inwestor, który w ostatnim czasie pojawił się w Grudziądzu. Nowa fabryka to przede wszystkim nowe miejsca pracy, ale również szansa dla lokalnych firm, które będą mogły współpracować z Termo Organiką. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w czasie pandemii, która odbija się także na lokalnej gospodarce - powiedział Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

W ostatnich latach Termo Organika poczyniła wiele inwestycji, dzięki którym stała się największym producentem styropianu w Polsce oraz jedną z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Założona w 1997 roku w Mielcu, od ponad 20 lat dostarcza odbiorcom najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, a od 2012 roku również Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Termo Organika zatrudnia ponad 250 pracowników w swojej siedzibie w Krakowie i w 5 zakładach produkcyjnych: Mielcu, Siedlcach, Rypinie, Pyrzycach i Głogowie. Od sierpnia 2019 r. Termo Organika należy do grupy HOLDING SOPREMA SA, co przekłada się na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój firmy i jej oferty rynkowej.
Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt