chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel Partnerem Poznań Design Festiwal

AkzoNobel Partnerem Poznań Design Festiwal

01.10.2020
Design odpowiedzialny społecznie, tworzenie przestrzeni miejskich z myślą o konkretnych potrzebach użytkowników, projektowanie w służbie polepszenia jakości życia ludzi – to najważniejsze zagadnienia, które zostaną poruszone podczas 7. edycji Poznań Design Festiwal. Partnerem Festiwalu jest AkzoNobel, wiodący producent farb i lakierów.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
Design często kojarzony jest z wyszukanymi projektami, przedmiotami o oryginalnych kształtach, które poza tym, że wyglądają estetycznie, niewiele wnoszą do ludzkiego życia. Tegoroczny Poznań Design Festiwal ma pokazać prospołeczną stronę projektowania, której istotą jest odpowiedzialność ekologiczna i ekonomiczna oraz dążenie do polepszenia jakości życia ludzi.

I właśnie takie podejście jest nam szczególnie bliskie. Od lat bierzemy udział w szeregu działań związanych z projektowaniem społecznym. Najlepszym przykładem jest kolorowa metamorfoza miasta Kuşadası na zachodnim wybrzeżu Turcji. Akcję zainicjowali miejscowi artyści, a my we współpracy z lokalnymi władzami, pomogliśmy wcielić ją w życie. W ten sposób z zaniedbanego miejsca, w którym nawet mieszkańcy niechętnie korzystali z ogólnodostępnych przestrzeni, stało się dumą lokalnej społeczności, inspiracją do otwarcia sklepików i restauracji oraz atrakcją, która przyciąga turystów z całego świata – mówi Katarzyna Kowalczyk, AkzoNobel. – Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w tym obszarze. Pokazać, że design może iść w parze z odpowiedzialnością społeczną, ze zrównoważonym rozwojem – dodaje.

REKLAMA:


AkzoNobel podczas Festiwalu chce zwrócić uwagę środowiska projektantów i architektów na to, że nawet z pozoru niewielka zmiana np. kolor, może stanowić ogromną różnicę w jakości funkcjonowania w danym środowisku.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
Proste, ale przemyślane rozwiązania potrafią całkowicie odmienić otoczenie. Dodanie koloru, także poprzez zaplanowanie nasadzeń roślin, jak zrobiliśmy to przy rewitalizacji podwórza przy społecznych domu kultury Stare Polesie / Miejsce Spotkań w Łodzi, nie jest rewolucją, a wiele wnosi w miejską przestrzeń. Odpowiednio dobrane materiały, które poza trwałością pozwolą np. zmniejszyć „efekt wysp ciepła” w miastach, będą oczyszczały powietrze czy dzięki właściwościom antymikrobowym zwiększą bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni wspólnych – to elementy, których również nie powinno zabraknąć w projektowaniu społecznym – dodaje Katarzyna Kowalczyk.

Firma swoimi doświadczeniami w obszarze odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju będzie dzielić się w formie przygotowanych materiałów multimedialnych, które wyświetlane będą podczas Festiwalu. Planowane jest także szkolenie online dla osób profesjonalnie zajmujących się projektowaniem. Link do warsztatu w dniu 2.10. (piątek) w godzinach 13.00 – 14.00: „Znaczenie kolorów w projektowaniu: spotkanie ze Stephanie Kraneveld”.

Nie zabraknie również inspiracji do zabawy z barwą i kolorami na warsztatach zorganizowanych dla dzieci oraz nauczycieli.

Siódmy Poznań Design Festiwal odbywa się w dniach 25.09. – 03.10.


Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt