chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Z gruntu przydatne

Z gruntu przydatne

29.09.2020
Jawor-Parkiet przynosi parkieciarzom rozwiązania, które pozwalają kompleksowo zrealizować proces ułożenia podłogi drewnianej. Producent posiada w swojej ofercie grunty przygotowujące i zabezpieczające podłoże oraz klej do podłóg, sygnowane swoją marką. Te produkty to ułatwienie w codziennej pracy i przede wszystkim gwarancja jakości.

Chemia budowlana - J-P Grunt Eko. Fot. Jawor-Parkiet
J-P Grunt Eko. Fot. Jawor-Parkiet

W ofercie Jawor-Parkiet pojawił się gotowy do użycia grunt pod kleje poliuretanowe do podłóg drewnianych. Może być stosowany do podłoży, jako impregnat przeciwko pyleniu, wzmocnienie oraz zagruntowanie pod klejone podłogi drewniane na porowate podłoża anhydrytowe oraz na bazie cementu. Jest to produkt gotowy do użycia, bezzapachowy, łatwy i szybki w aplikacji, bezrozpuszczalnikowy. J-P Grunt Eko charakteryzuje się niskim zużyciem i szybkim wiązaniem.

Chemia budowlana - J-P Primer Rapid. Fot. Jawor-Parkiet
J-P Primer Rapid. Fot. Jawor-Parkiet

Jest bezrozpuszczalnikowym, jednoskładnikowym, wiążącym pod wpływem wilgoci poliuretanowym gruntem i membraną przeciwwilgociową dla podkładów cementowych. Doskonale nadaje się do zabezpieczenia nasiąkliwych i nienasiąkliwych podkładów pod posadzki drewniane, scalania i wzmacniania słabych podkładów. Może być używany jako membrana przeciwwilgociowa na podkładach posadzkowych bez ciśnienia hydrostatycznego. Jego właściwości pozwalają stosować go przy ogrzewaniu podłogowym.

Chemia budowlana - J-P Bond Elastic. Fot. Jawor-Parkiet
J-P Bond Elastic. Fot. Jawor-Parkiet

Do kolejnego etapu montażu podłogi drewnianej Jawor-Parkiet proponuje jednoskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy, elastyczny klej hybrydowy. Jest on połączeniem poliuretanu i silanu. Z obu tych technologii zaczerpnięto, co najlepsze. Dzięki zawartości poliuretanu uzyskano wysoką wytrzymałość mechaniczną spoiny oraz zapewniono wiązanie kleju nawet przy większych grubościach. Jednocześnie obecność silanu pozytywnie wpłynęła na zminimalizowanie efektu naskórkowania kleju w otwartej puszce, pozwala także na usunięcie związanej spoiny z powierzchni lakierowanych.

Chemia budowlana - Fot. Jawor-Parkiet
Fot. Jawor-Parkiet

J-P Bond Elastic posiada elastyczność spoiny sięgającą około 100%, z kolei wytrzymałość na ścianie wynosi ok. 1,7 MPa. Klej jest bardzo łatwy w aplikacji, stawia minimalny opór pod pacą, jednocześnie zapewnia stabilność ścieżki.

J-P Bond Elastic jest produktem ekologicznym: posiada certyfikat EC1 Rplus, nie zawiera LZO (Lotnych Związków Organicznych). Nadaje się na ogrzewanie podłogowe, może być użyty do klejenia całopowierzchniowego drewna warstwowego, jak również litego. Po około 8 godzinach, można chodzić po klejonej posadzce, po około 12 godzinach można przystąpić do jej cyklinowania.

REKLAMA:

Podpisujemy się pod tym od początku do końca


Uczestnicząc w szkoleniach parkieciarzy, słuchając ich opinii wiedzieliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do naszej oferty produktów, które pozwolą im całościowo realizować proces montażu podłogi – od przygotowania podłoża do ułożenia podłogi. Do tej pory mogliśmy im zaproponować parkiet, czy deski z naszych kolekcji oraz produkty do ich zabezpieczenia i pielęgnacji. Brakowało takich, które są niezbędne na początku pracy każdego parkieciarza. Dlatego przy współpracy z Sika – wiodącym producentem systemów klejowych, przygotowaliśmy grunty i klej, które naszym zdaniem ułatwią codzienną pracę fachowcom i będą jednocześnie gwarancją najwyższej jakości użytych przy montażu podłogi materiałów – powiedział Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Nowe produkty w ofercie Jawor-Parkiet dostępne są w wybranych punktach sprzedaży Jawor-Parkiet. Osoby zainteresowane zakupem mogą się również kontaktować z działem handlowym firmy. Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://jawor-parkiet.pl/chemia.

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt