chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wymiana drzwi wewnętrznych z Soudal

Wymiana drzwi wewnętrznych z Soudal

24.09.2020
Początek jesieni to ostatni moment, aby się upewnić, czy nasz dom jest odpowiednio przygotowany na nadejście niskich temperatur. Jeżeli w trosce o komfort cieplny mieszkańców zamierzamy wymienić drzwi zewnętrzne, to nie zapominajmy, że jakość wyrobu musi iść w parze z jakością montażu.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Szczelne drzwi wejściowe są jednym z podstawowych warunków wygodnego użytkowania domu lub mieszkania. Tłumią one dźwięki dobiegające z zewnątrz, a także chronią pomieszczenia przed wychłodzeniem, pozwalając tym samym odczuwalnie zmniejszyć koszty ogrzewania zimą. Z wymianą wysłużonych drzwi zewnętrznych nie należy zwlekać, jednak aby inwestycja była w pełni udana, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na parametry użytkowe samego wyrobu, ale również na metodę jego montażu. Częstym rezultatem błędów popełnionych podczas instalacji drzwi zewnętrznych są mostki termiczne, które stają się drogą systematycznej ucieczki ciepła z pomieszczeń. Dlatego istotnym etapem czynności montażowych, następującym po umocowaniu drzwi w otworze, jest precyzyjne uszczelnienie przestrzeni wokół ościeżnicy przy pomocy pianki poliuretanowej. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie pianka Soudafoam Doors marki Soudal, stosowana łącznie ze specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System (SWS).

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Pianka Soudafoam Doors charakteryzuje się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Jest wysoce wydajna, ma perfekcyjną przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych, a jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od aplikacji. Znajduje ona powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Soudafoam Doors daje gwarancję optymalnego wypełnienia szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, dzięki czemu drzwi są skutecznie wygłuszone a straty ciepła zredukowane do minimum. Pianka ta zalecana jest również do uszczelniania m.in. parapetów, progów, stopni schodów i rolet, izolacji przepustów rurowych, a także do wypełniania ścianek działowych oraz pęknięć w ścianach i sufitach. Co istotne, dzięki zaworowi Duravalve, posiada ona stabilną, najwyższą wydajność przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące.

REKLAMA:

Podczas instalacji drzwi wejściowych kluczowe jest wykonanie uszczelnień wewnętrznych i zewnętrznych przy pomocy wysokiej jakości taśm paroizolacyjnych, które stanowią komponenty systemu Soudal Window System (SWS). System ten, opracowany przez firmę Soudal z myślą o energooszczędnym budownictwie, umożliwia prawidłowy montaż warstwowy stolarki otworowej (tzw. „ciepły montaż”). Zewnętrzne i wewnętrzne taśmy SWS zabezpieczają warstwę izolacji w postaci pianki poliuretanowej przed działaniem wilgoci, w rezultacie czego pianka nie traci swoich właściwości, a drzwi wejściowe dobrze pełnią swoje funkcje.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt