chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » „Koloratorium” – za nami pierwszy etap programu. Teraz czas na finał!

„Koloratorium” – za nami pierwszy etap programu. Teraz czas na finał!

22.09.2020
Po emocjonujących zmaganiach dobiegł końca pierwszy etap „Koloratorium” – programu społecznego organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. Spośród 164 szkół podstawowych z całej Polski, do wielkiego finału przeszło 30 placówek, które zdobyły najwięcej punktów. Gra o kolorowe pracownie biologiczno-chemiczne oraz inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł nabiera rozpędu, a zwycięskie szkoły poznamy już 13 listopada!

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Wraz z początkiem roku szkolnego, po letniej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji o punkty w ramach najnowszej edycji programu „Koloratorium”. W pierwszym etapie projektu, który trwał od 6 grudnia 2019 roku do 18 września 2020 roku, młodzi odkrywcy angażowali się w wykonywanie zadań indywidualnych i grupowych. Na bazie materiałów dydaktycznych oraz eksperymentów z „Koloratorium” nauczyciele przeprowadzali wyjątkowe zajęcia dla swoich podopiecznych. Wszystkie te aktywności przekładały się na punkty, a co za tym idzie – miejsce danej placówki w rankingu.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

„Koloratorium” to wiedza, inspiracja i dobra zabawa. Dzięki udziałowi w programie, uczniowie mogli poczuć się jak detektywi na tropie zagadek, przygotowując portret pamięciowy tajemniczego stworka czy też odkrywając genetyczny odcisk palca w postaci DNA. Najnowsza odsłona programu, mimo wcześniejszego zawieszenia zajęć szkolnych oraz zamknięcia placówek w związku z epidemią koronawirusa, jest pod wieloma względami rekordowa, a uczestnicy spisali się na medal! Efekt ich zaangażowania to aż 3183 prac literackich i plastycznych oraz 721 zrealizowanych lekcji inspiracyjnych – mówi Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej z FFiL Śnieżka SA.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Przed finałową 30-stką ostatnie już, filmowe wyzwanie. W związku z tym, że niektóre szkoły biorące udział w konkursie od września kontynuują naukę w trybie zdalnym, a dynamicznie rozwijająca się sytuacja w kraju może spowodować zwiększenie liczby takich placówek, organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy mieli równe szanse. Zmodyfikowane zostały więc pierwotne zasady produkcji krótkiego filmu wprowadzającego widzów w świat gry planszowej Koloratorium „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Uczestnicy mają teraz zmontować kolaż z filmów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Do zdobycia jest profesjonalne wyposażenie aż 10 pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami Śnieżki na remont sali. Jest więc o co powalczyć!

REKLAMA:

Dzięki ogólnopolskiemu programowi FFiL Śnieżka SA „Koloratorium” profesjonalne „pracownie marzeń” – sale biologiczno-chemiczne wraz z wyposażeniem zyskało już do tej pory 14 szkół podstawowych. W realizowanej obecnie, II ogólnopolskiej odsłonie projektu biorą udział 164 publiczne i niepubliczne placówki szkolne z całego kraju. W ten sposób, Śnieżka tworzy młodym ludziom jak najlepsze warunki do odkrywania dziedzin nauki, które są dla firmy z branży chemii budowlanej szczególnie bliskie.

Etap finałowy „Koloratorium” potrwa od 21 września do 23 października, później przyjdzie zaś czas na ocenę prac przez jury. Emocje sięgną zenitu 13 listopada br., kiedy to poznamy zwycięzców.
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt