chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » GUS - największe przedsiębiorstwa budowlane - wzrost inwestycji o 3,9%

GUS - największe przedsiębiorstwa budowlane - wzrost inwestycji o 3,9%

08.09.2020
GUS opublikował aneks do publikacji „Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2020 (sierpień 2020)”. Przy wygasającym trendzie negatywnych ocen, co do swojej sytuacji, przedsiębiorstwa deklarują niższe inwestycje na rok 2020 niż w roku poprzednim.

Wyniki sierpniowej edycji dodatkowego badania wpływu pandemii COVID-19 na koniunkturę wskazują na kontynuację wyhamowywania negatywnych tendencji, co potwierdzają obserwowane poprawy wyników standardowego badania ogólnego klimatu koniunktury. Przykładowo w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie minus 6,6 czyli wyższym niż w lipcu (minus 10,5).

We wszystkich sektorach gospodarki mamy do czynienia z deklarowanym spadkiem poziomu inwestycji w 2020 r. w odniesieniu do inwestycji zrealizowanych w 2019 r. Wyjątek to największe przedsiębiorstwa budowlane, które deklarują wzrost inwestycji o 3,9% w roku 2020.
REKLAMA:


W Aneksie przedstawiono także wyniki w zakresie wykorzystywania przez przedsiębiorstwa różnych mechanizmów i narzędzi tzw. Tarczy antykryzysowej.

ŚCIĄGNIJ - zobacz raport GUS


GUS - Link do źródłowego materiału:
Przeczytaj również: Budownictwo wg GUS w lipcu 2020
Autor: GUS - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy GUS
Nowości z firmy GUS
Czytelnia firmy GUS
Poradnik firmy GUS
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt