chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sprzedaż farb dekoracyjnych urosła w drugim kwartale 2020 r.

Sprzedaż farb dekoracyjnych urosła w drugim kwartale 2020 r.

11.08.2020
Branża farb dekoracyjnych zamknęła półrocze na dużym plusie. Pierwszy kwartał pozostał bez zmian licząc r/r. Natomiast wartość sprzedaży farb dekoracyjnych w II kw. br. wzrosła aż o 14% r/r. Jest to rekordowy wynik w pięcioletniej historii prowadzonego przez PZPFiK badania. Przedstawiciele branży wskazują, że przyczyną tego jest zmiana zachowań konsumenckich w II kwartale 2020 r.

Wyniki drugiego kwartału br. dla polskiej branży farb dekoracyjnych okazały się być bardzo korzystne. W prowadzonym przez PZPFiK od ponad pięciu lat badaniu, nigdy nie odnotowano tak dużego wzrostu. 14% liczone r/r to znaczący przyrost, którego przyczyn producenci upatrują przede wszystkim w zwiększonym zapotrzebowaniu Polaków na farby kategorii DIY (z ang. do-it-yourself). - Agregowane przez nas dane wskazują, że branża farbiarska dobrze poradziła sobie z COVID-19 - mówi Bartłomiej Ślązak - dyrektor zarządzający PZPFIK. Przypuszczamy, że pozostanie w domach skłoniło Polaków do wykorzystania tego czasu na przeprowadzenie remontów czy odświeżanie mieszkań – dodaje.

Także wyniki kategorii wyrobów do pielęgnacji i ochrony drewna wskazują na zmianę zachowań konsumenckich w dobie COVID-19. - Licząc od początku roku w tej kategorii produktów zanotowano wzrost o 19%. To duża zmiana, która wymyka się standardowym sezonowym trendom – podkreśla Ślązak. Najpewniej to efekt przebywania Polaków na różnego rodzaju działkach czy w domkach letniskowych.
REKLAMA:


Inaczej ma się sytuacja z farbami przemysłowymi. - Z informacji uzyskanej bezpośrednio od producentów wiemy, że sprzedaż tej kategorii farb spadała. Potwierdzałoby to też badanie CHEM Research w Europie, które mówi o spadku na poziomie ok. 18% farb przemysłowych. Dokładne dane dotyczące Polski będziemy mieli, gdy uruchomimy panel badawczy m.in. dla farb proszkowych, nad czym obecnie pracujemy – podsumowuje Bartłomiej Ślązak.

Badanie rynku farb dekoracyjnych przeprowadza GFK Polonia na zlecenie PZPFiK co kwartał od 2015 roku.



(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt