chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Przyjemny chłód w gorące dni

Przyjemny chłód w gorące dni

28.07.2020
Druga połowa lipca i pierwsza część sierpnia to najcieplejsze dni w roku. Notujemy wtedy największe fale upałów. Kiedy temperatura powietrza osiąga około 30°C, nieocieplony dom zamiast być przyjemnym, chłodnym schronieniem, staje się dusznym i ciepłym pudełkiem. Ten stan można jednak bardzo łatwo zmienić! Jak? Wystarczy wykonać opłacalną termomodernizację. To ona gwarantuje optymalną temperaturę pomieszczeń w sezonie letnim i zimowym, a do tego pozwala oszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji, nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Markowy izolator chroni zarówno przed mrozem, jak i upałem. W naszych warunkach klimatycznych podstawowym materiałem chroniącym nasze domy przed wymianą ciepła jest styropian. Właściciele domów, którzy przeprowadzą termoizolację grubą warstwą grafitowego styropianu mogą skutecznie schronić się przed upałem w swoich czterech kątach. Jest w nich przyjemnie chłodno i to bez zużywającej energię klimatyzacji, zaś zimą rachunki za ogrzewanie będą niższe, a w domu będzie panował komfortowy, ciepły mikroklimat.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Komfortowo bez klimatyzacji


Latem ciepło przenika do wnętrza pomieszczeń, a zimą z nich ucieka. Kto w letni upał mógł odwiedzić znajomych, mieszkających w przedwojennej kamienicy, doskonale wie o czym mowa. Ceglane ściany budynków z połowy ubiegłego wieku tworzą dobrą warstwę izolacyjną. Dzięki temu, mieszkania te są chłodniejsze w upalne dni niż mieszkania w tradycyjnych, nieocieplonych budynkach. Na szczęście nowoczesne budynki również mogą oprzeć się nawet największym upałom. Wystarczy dobrze zabezpieczyć termicznie ich ściany optymalną warstwą styropianu, a wtedy osiągną walory izolacyjne dużo lepsze niż tęgie przedwojenne mury. Na przykład izolacja wykonana z dobrej jakości grafitowego styropianu o grubości 15 cm chroni równie skutecznie, jak betonowy mur o grubości ponad czterech metrów.

- W dobrze ocieplonym domu będzie panował zdrowy mikroklimat latem i zimą. W największe upały może być w nim przyjemnie chłodno, jak w średniowiecznym zamku. Każdy z domowników odczuje przyjemny chłód, o którym mogą tylko pomarzyć mieszkańcy nieocieplonego domu - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki, największego polskiego producenta płyt styropianowych. - Właściciele domów, którzy chcą mieć w domu optymalny klimat, a nie chcą wydawać pieniędzy na klimatyzację, powinni zaizolować dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo zimą zapłacą zdecydowanie mniej za ogrzewanie. Co więcej, przyczyniają się do ochrony środowiska, zmniejszając emisje CO2 poprzez ograniczenie zużycia energii niezbędnej do ogrzania domu i chłodzenia go klimatyzacją.
Przeczytaj również: Termoizolacja z ATLAS HOTER U2-B!
REKLAMA:

Doraźne sposoby na upał


Istnieją łatwe, doraźne sposoby, które pomogą nam przetrwać upały we własnym domu i to bez inwestowania w nie do końca zdrową klimatyzację. Należą do nich m.in.:
- zakupienie wentylatora;
- ograniczenie nasłonecznienia okien przez żaluzje i specjalne rolety;
- zainstalowanie nawilżaczy powietrza lub po prostu nalewanie wody do miski;
- unikanie wietrzenia pomieszczeń w momencie największego nasłonecznienia;
- regularne tworzenie kontrolowanych przeciągów, które zwiększają cyrkulację powietrza;
- unikanie długiego gotowania, ponieważ para wodna unosząca się w powietrzu powoduje - nieprzyjemne uczucie gorąca;
- ustawienie dmuchanego basenu w ogródku zawsze jest dobrym rozwiązaniem, który ucieszy nie tylko dzieci;
- skorzystanie z zimnego prysznica,
- picie chłodnych napojów, szczególnie wody. Nawadnianie się podczas upałów jest bardzo ważne.

Mimo tegorocznej pandemii branża budowlana funkcjonuje sprawienie. Warto więc obecny sezon budowlany wykorzystać na termomodernizację budynku. Eksperci są zgodni, że to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która zwraca się bardzo szybko. Jej właściwe wykonanie zapewnia komfort mieszkańcom ocieplonego domu, a właścicielowi gwarantuje znaczne oszczędności.

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt