chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel wypracował solidne wyniki finansowe za II kwartał pomimo trudnych warunków

AkzoNobel wypracował solidne wyniki finansowe za II kwartał pomimo trudnych warunków rynkowych związanych z COVID-19

21.07.2020
W tym tygodniu koncern AkzoNobel przedstawił informacje na temat działalności biznesowej oraz ogłosił wstępne wyniki finansowe uzyskane w II kwartale 2020 r.:

Chemia budowlana - fot. AkzoNobel
fot. AkzoNobel

- Przychody niższe o 19% na poziomie 1 987 mln EUR (2019 r.: 2 451 mln EUR)
- Skorygowany zysk operacyjny w wysokości1 238 mln EUR (2019 r.: 305 mln EUR)
- ROS (wskaźnik rentowności sprzedaży)2, po wyłączeniu niealokowanych kosztów, wzrósł do 14% (2019 r.: 13,7%)

Chociaż na przestrzeni II kwartału niesprzyjające warunki rynkowe ulegały poprawie, przychody za czerwiec były prawie 5% niższe w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przychody za maj były o około 20% niższe niż w roku ubiegłym, natomiast w kwietniu, kiedy sytuacja na rynku była najtrudniejsza, przychody były o prawie 30% niższe w porównaniu do 2019 r.
REKLAMA:


Przedstawione wyniki są zróżnicowane w zależności od regionu i segmentu. W Europie odnotowany został wysoki popyt na farby dekoracyjne, wydarzyło się to szybciej niż zakładano w planach. Pod koniec drugiego kwartału Chiny wróciły już prawie do normalnego trybu pracy, natomiast inne regiony miały jeszcze wprowadzone restrykcje, różne w zależności od sytuacji. Zgodnie z oczekiwaniami popyt na produkty z segmentu Performance Coatings nadal rósł w ciągu ostatniego kwartału, niemniej jednak nadal utrzymywał się znacznie poniżej poziomu z poprzedniego roku, szczególnie w branżach motoryzacyjnej i lotniczej.

Silne zarządzanie marżą oraz konsekwentne działania oszczędnościowe pomogły zrekompensować niższy popyt na rynku docelowym.

AkzoNobel opublikuje wyniki finansowe za drugi kwartał i pierwsze półrocze w dniu 22 lipca 2020 roku.
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt