chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka wypłaci dywidendę już 17. rok z rzędu

Śnieżka wypłaci dywidendę już 17. rok z rzędu

17.06.2020
Akcjonariusze Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA jednogłośnie uchwalili wypłatę dywidendy z zysku netto za 2019 rok w kwocie 32,8 mln zł, tj. 2,6 zł na jedną akcję. To kwota zgodna z rekomendacją zarządu spółki. Od czasu giełdowego debiutu Śnieżka regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Suma uchwalonych w tym okresie dywidend przekroczyła 400 milionów złotych.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

W obliczu pandemii COVID-19 wiele spółek dywidendowych notowanych na GPW w Warszawie – w tym tych mogących pochwalić się dotąd długą historią wypłat – zdecydowało się na zatrzymanie całego zysku, bądź odsunięcie decyzji o wypłacie dywidendy w czasie. Z drugiej strony część spółek, po dokonaniu pozytywnej oceny sytuacji płynnościowej, planów inwestycyjnych, a także możliwego wpływu pandemii COVID-19 na ich przyszłą kondycję, zarekomendowała podzielenie się zyskiem z akcjonariuszami. Po dzisiejszej decyzji akcjonariuszy do tego grona zalicza się FFiL Śnieżka SA.
Tegoroczna uchwała walnego zgromadzenia Śnieżki zakłada wypłatę dywidendy z zysku za 2019 rok w wysokości 2,6 zł na akcję – czyli w wysokości takiej samej jak rok wcześniej.

Dzień dywidendy, tj. dzień, w którym należy posiadać akcje, aby nabyć prawa do dywidendy, został ustalony na środę 1 lipca 2020 roku, a dzień wypłaty dywidendy – na środę 15 lipca 2020 roku.
REKLAMA:


Dywidenda we krwi


Dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami Śnieżka „ma we krwi”. Jako jedna z nielicznych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, spółka wypłaca dywidendę regularnie od co najmniej 15 lat. W tym roku Śnieżka wypłaci dywidendę po raz siedemnasty od czasu debiutu na GPW w 2003 roku. Suma uchwalonych w tym okresie dywidend wyniosła ponad 402 mln zł.

Historię uchwalonych dywidend przedstawia poniższa tabela:

Chemia budowlana - Śnieżka wypłaci dywidendę już 17. rok z rzędu

W 2019 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 717,1 mln zł i skonsolidowany zysk netto w wysokości 62,7 mln zł. Z kolei jednostka spółka dominująca w grupie – czyli Fabryka Farb i Lakierów SA – wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 543,9 mln zł i zysk netto w wysokości 49,2 mln zł.
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt