chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » „Koloratorium” – młodzi odkrywcy nagrodzeni w konkursie indywidualnym

„Koloratorium” – młodzi odkrywcy nagrodzeni w konkursie indywidualnym

02.06.2020
Dzień Dziecka to dla najmłodszych zawsze specjalny czas, a dzięki programowi społecznemu „Koloratorium” tegoroczna odsłona tego święta była wyjątkowa i długo wyczekiwana. 1 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników konkurs indywidualnego „Koloratorium”, w którym uczniowie ze szkół z całej Polski przygotowali łącznie aż 3183 prac literackich i plastycznych. Autorzy najlepszych z nich otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez FFiL Śnieżka SA.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Z „Koloratorium” nie ma miejsca na nudę. Dzięki przygotowanej przez FFiL Śnieżka SA akcji społecznej, nawet przebywając w domach, najmłodsi mogli rozwijać swoje naukowe pasje, rywalizując jednocześnie o nagrody. W konkursie indywidualnym w ramach bieżącej edycji programu uczniowie ruszyli śladami tajemnic, rozwiązując przy tym chemiczne zagadki. Aby zawalczyć o zwycięstwo oraz dodatkowe punkty dla swojej placówki w rankingu szkół, musieli przygotować pracę plastyczną lub literacką.

Na tych uczestników zabawy, którzy lepiej radzą sobie z kolorami czekało stworzenie portretu pamięciowego tajemniczego stworka (np. w formie rysunku, rzeźby czy szkicu), który powstał w wyniku laboratoryjnego wypadku, a także nadanie mu imienia nawiązującego do chemii. W ramach drugiego wyzwania uczniowie przygotowywali zaś prace literackie pod tytułem: „Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia”, wraz z wyjaśnieniem jaki eksperyment wywołał niezwykłą sytuację. Najmłodsi mogli się więc poczuć niczym prawdziwi detektywi, a efektem ich działań jest łącznie aż 3183 zgłoszeń, w tym 1818 prac plastycznych i 1365 prac literackich.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Jury stanęło więc przed nie lada wyzwaniem – uczniowie z zaangażowaniem podeszli do konkursu, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i pokazując, że doskonale czują się w bogatym świecie chemii. Oceniana była głównie kreatywność i spójność prac z tematem, a także umiejętne wykorzystanie wiedzy chemicznej. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, a jurorzy po długich obradach w każdym z konkursów wybrali 5 laureatów, którzy otrzymają tablety Apple iPad 32GB Wi-Fi:

W konkursie plastycznym:


Miłosz Borkowicz - Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce
Milena Górka - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej
Aleksandra Michnik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Pustkowie-Osiedlu
Tomasz Skiba - Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
Karolina Wiśniewska - Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie

W konkursie literackim:


Nikola Dudek - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej
Anita Kata - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Cholewianej Górze
Zuzanna Miechowicz - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu
Szymon Mync - Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie
Szymon Strzałka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w BrzeźnicyJury przyznało również 20 dodatkowych wyróżnień – po 10 w każdym z konkursów. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają zestawy gadżetów od Śnieżki. Pełna lista wszystkich laureatów znajduje się na stronie organizatora.

REKLAMA:

Już za kilka miesięcy, po letniej przerwie czekają nas kolejne pozytywne emocje związane z programem „Koloratorium”. W związku z zawieszeniem zajęć i zamknięciem placówek szkolnych, zmieniony został pierwotny harmonogram programu. Konkurs dla szkół, w którym uczestniczą 164 publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z całej Polski ruszy ponownie 1 września. Zwycięskie placówki, które zdobędą nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne i inne ufundowane przez FFiL Śnieżka SA nagrody o łącznej wartości 250 000 zł, poznamy natomiast 13 listopada 2020 roku.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt