chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Serwis internetowy Grupy MTP wsparciem polskich firm za granicą

Serwis internetowy Grupy MTP wsparciem polskich firm za granicą

20.05.2020
Uruchomiona przez Grupę MTP platforma internetowa BuyPoland.pl wesprzeć ma polskich producentów, przedstawicieli branż zagrożonych skutkami koronawirusa, w poszukiwaniu za granicą nowych dostawców i klientów.

Chemia budowlana - Fot. mtp
Fot. mtp

Według twórców serwisu, dzięki niemu zagraniczne firmy będą miały łatwiejszy kontakt z polskimi przedsiębiorcami. Platforma ma służyć prezentacji potencjału polskich producentów i być intensywnie promowana za granicą.

"Kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa dotknął wielu polskich producentów. Stanęły fabryki, przerwano łańcuchy dostaw, zamknięto magazyny i sklepy - w Polsce i za granicą. Aby wyjść z niego obronną ręką, wiele firm będzie musiało zmienić źródła dostaw i kanały dystrybucji swoich produktów. Polska gospodarka jest mocno nastawiona na eksport - w ubiegłym roku jego wartość wzrosła o 5,5 proc. w stosunku do roku 2018 i przewyższyła wartość importu" - podała Grupa MTP.
Chemia budowlana - Fot. mtp
Fot. mtp

Zadaniem platformy jest wsparcie polskich firm w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Obecnie serwis zawiera informacje o blisko tysiącu przedsiębiorstw. Jako pierwsze na platformie znalazły się trzy branże, w których polscy producenci mają mocną pozycję na europejskich rynkach: meblarska, stolarki otworowej oraz mody.

"Grupa MTP od wielu lat łączy biznes. Organizujemy targi, kongresy i konferencje. Mamy zasoby, znamy zagraniczne rynki, mamy wypracowane od lat kontakty i relacje z przedsiębiorcami, jesteśmy rozpoznawalną marką. Postanowiliśmy to wykorzystać do stworzenia BuyPoland.pl, które pomoże rozruszać polską gospodarkę w wielu sektorach po trudnym czasie pandemii i zastoju" - powiedział wiceprezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski.

Jak zapewnił, serwis będzie szeroko promowany za granicą. Grupa MTP wykorzysta tu swoje kontakty z kupcami, przeprowadzi także kampanie internetowe w innych państwach, w momencie, kiedy sytuacja wywołana pandemią będzie się w nich stabilizować.

REKLAMA:

Już na starcie międzynarodowej kampanii platformy Grupy MTP „BUY POLAND”, kierowanej do kupców branży stolarki budowlanej, oferty polskich producentów okien, osłon, drzwi, bram i ogrodzeń zainteresowały niemal 2 000 potencjalnych klientów! Profile przedsiębiorstw znajdujące się na buypoland.pl najczęściej, jak dotąd, odwiedzali kupcy z takich krajów jak: Belgia, Białoruś, Bułgaria, Estonia, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, USA i Włochy.
Autor: MTP - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy MTP
Nowości z firmy MTP
Czytelnia firmy MTP
Poradnik firmy MTP
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt