chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Mocna przyczepność – grunt na niechłonne i trudne podłoża

Mocna przyczepność – grunt na niechłonne i trudne podłoża

05.05.2020
Odpowiednie przygotowanie podłoża pod tynk, wylewki czy płytki to bardzo ważny etap, istotnie wpływający na jakość i trwałość realizowanych prac. W wielu przypadkach niezbędne jest zastosowania specjalnego podkładu, którego wybór podyktowany jest tym, jakie podłoże chcemy zagruntować. W przypadku trudnych i niechłonnych powierzchni świetnym rozwiązaniem jest preparat wzmacniający przyczepność Baumit SuperPrimer.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Baumit SuperPrimer to wysokiej jakości mostek sczepny w postaci gotowego do użycia, wydajnego podkładu gruntującego, umożliwiający prawidłowe przygotowanie podłoży o niskiej chłonności. Produkt łączy w sobie zalety oraz zakres zastosowania oferowanych dotychczas gruntów Baumit BetonPrimer i SuperGrund, które zastępuje.

Lista atutów podkładu Baumit SuperPrimer jest długa. Otwierają ją bardzo dobre właściwości robocze i użytkowe, dzięki którym nanoszenie kolejnych warstw nawierzchniowych staje się łatwiejsze, a ich przyczepność do podłoża większa. Dzięki zawartości piasku kwarcowego, po wyschnięciu tworzy on chropowatą powierzchnię, zapewniającą wysoką przyczepność kolejnych warstw, stając się idealną bazą pod tynki cementowo-wapienne (np. Baumit MPI 25), podkłady podłogowe, masy samopoziomujące, a także zaprawy klejowe czy wyrównujące. Szczególnie, jeśli chcemy je zastosować na gładkie powierzchnie betonowe, podłoża niechłonne lub poddawane renowacji, w tym również na tak wymagające płytki ceramiczne, lastryko, glazurowany klinkier czy sztuczny kamień.
Przeczytaj również: Grunt to podstawa
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Samo zastosowanie produktu jest bardzo łatwe i szybkie – preparat jest gotowy do użycia po dokładnym wymieszaniu – nie należy rozcieńczać go wodą. Aplikacja polega na naniesieniu na całej powierzchni równomiernej warstwy gruntu za pomocą wałka malarskiego lub pędzla. W przypadku dużych powierzchni możemy postawić na metodę natryskową. Ważne, by podłoże, którego przyczepność chcemy poprawić było przed aplikacją gruntu trwałe, suche, czyste i odpylone, a przy tym wolne od wykwitów, spękań oraz resztek preparatów antyadhezyjnych.

Mając na względzie jak wiele czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach oraz jak ogromną rolę w tym kontekście odgrywa jakość powietrza, którym w nich oddychamy, na odnotowanie zasługuje również fakt, że Baumit SuperPrimer to produkt posiadający certyfikat EMICODE EC1 PLUS, przyznawany materiałom budowlanym o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych. Jeśli zatem zależy nam na wysokim standardzie, a do tego bliska jest nam idea zdrowego mieszkania, to z pewnością jest to rozwiązanie, którym warto się zainteresować.

REKLAMA:

Bez względu na to, z jakim zakresem prac przyjdzie nam się zmierzyć pamiętajmy, że najlepsze rezultaty osiąga się stosując rozwiązania systemowe, które są badane pod kątem ich współdziałania i zapewniania maksymalnego efektu. Stosowanie produktów od jednego producenta na każdym etapie prac gwarantuje optymalne właściwości użytkowe i funkcjonalność przez wiele lat.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt