chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Styropian w ETICS – warsztaty skutecznego i bezpiecznego ocieplania podczas Targów

Styropian w ETICS – warsztaty skutecznego i bezpiecznego ocieplania podczas Targów BUDMA 2020

26.02.2020
Energooszczędne ocieplenie z szarych płyt styropianowych w systemie ETICS było jednym z rozwiązań prezentowanych podczas Monteriady towarzyszącej tegorocznym Targom BUDMA w Poznaniu. 25 tysięcy gości Monteriady mogło na własne oczy zobaczyć, jak przyjaznym, bezpiecznym dla zdrowia i wygodnym w stosowaniu materiałem jest styropian.

Chemia budowlana - Fot. PSPS
Fot. PSPS
Chemia budowlana - Fot. PSPS
Fot. PSPS

Warsztaty były elementem kampanii edukacyjnej STYROPIAN.men realizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS). Projekt miał na celu uświadomienie konsumentom znaczenia systemowego ocieplania ścian oraz prawidłowego wykonawstwa, jak też roli szarego styropianu w budownictwie energooszczędnym.

Chemia budowlana - Fot. PSPS
Fot. PSPS
Chemia budowlana - Fot. PSPS
Fot. PSPS

Wykorzystanie właśnie płyt styropianowych podczas tak popularnego i widowiskowego wydarzenia, jakim jest Monteriada, pozwoliło oczywiście zaakcentować pozycję styropianu na polskim rynku ociepleń oraz podkreślić rolę szarych płyt w energooszczędnym budownictwie przyszłości, ale nie to było najważniejszym celem PSPS – powiedział prezes zarządu stowarzyszenia Kamil Kiejna. – Motywem przewodnim naszej akcji była edukacja: upowszechnianie stosowania kompletnych systemów ociepleń ETICS na styropianie oraz podkreślenie znaczenia profesjonalnego wykonawstwa. Warto pamiętać, że od tego zależy gwarancja oraz trwałość i bezpieczeństwo ocieplenia – zaznaczył szef PSPS.

Targi BUDMA 2020 były również okazją do zaprezentowania Styropianu w ETICS, kolejnej postaci kampanii edukacyjnej PSPS STYROPIAN.men. – Nowy bohater naszej kampanii pozwala w przystępny sposób edukować inwestorów i wykonawców, że zestaw kompletnych i przebadanych składników ocieplenia jednego producenta to całość, a jego stosowanie, w odróżnieniu od przypadkowo dobranych elementów, przynosi długoterminowe korzyści – wskazał prezes Kiejna.

REKLAMA:

Ocieplenie w systemie ETICS na styropianie to dominujące rozwiązanie w większości krajów Europy. W Polsce wykonuje się tą metodą około 85% ociepleń. Z uwagi na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności budynków coraz bardziej popularne stają się systemy z zastosowaniem nowoczesnych szarych odmian styropianu, które – przy podobnej grubości płyt – izolują o ok. 30% skuteczniej niż standardowy biały styropian.

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt