chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka po raz kolejny na Liście 2000

Śnieżka po raz kolejny na Liście 2000

20.12.2019
Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował kolejną edycję Listy 2000 – prestiżowego rankingu największych firm w Polsce reprezentujących najważniejsze branże polskiej gospodarki. Tak jak w minionych latach, w zestawieniu znalazła się także Śnieżka.

Chemia budowlana - Fot. Śniezka
Fot. Śniezka

W 2018 roku przychody 2 tysięcy największych polskich firm ujętych na liście „Rzeczpospolitej” wzrosły łącznie o 12% do 2,3 bln zł. Swój udział w tym wyniku miała także Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która wraz ze swoimi spółkami zależnymi wypracowała w minionym roku kilkuprocentowy wzrost sprzedaży, osiągając najwyższe w swojej historii przychody (586,8 mln zł).

Śnieżka wypadła także bardzo dobrze pod względem zysku i osiągniętej w 2018 roku rentowności. Na poziomie grupy kapitałowej zysk netto wyniósł 63,4 mln zł, a marża zysku netto wzrosła do 10,8% – podczas gdy średnia rentowność dla firm z Listy 2000 wyniosła ok. 4% i była podobna jak rok wcześniej.
REKLAMA:

W rezultacie Śnieżka uplasowała się na 739 miejscu zestawienia.

Lista 2000 przygotowywana przez dziennik „Rzeczpospolita” bazuje na rocznych przychodach ze sprzedaży i prezentuje największe przedsiębiorstwa w Polsce.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt