chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wielkie kino na małym ekranie – na święta i nie tylko…

Wielkie kino na małym ekranie – na święta i nie tylko…

11.12.2019
Z czym kojarzy się kino? Przede wszystkim z rozrywką i relaksem w gronie najbliższych. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu ścian i wsparciu nowych technologii, z magii ekranu możemy też korzystać w zaciszu własnego domu, bez konieczności zakupu telewizora. Jak w swoim M stworzyć komfortową przestrzeń do oglądania ulubionych produkcji? Można to zrobić na kilka sposobów, w zależności od dostępnego budżetu i już w najbliższe święta cieszyć się ze wspólnych seansów z rodziną.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Na czym polega fenomen filmów i seriali? Przenoszą nas w zupełnie inny świat. Oglądając trafiające w nasze gusta produkcje odcinamy się od problemów i relaksujemy. Nierzadko pełnią one również funkcję antycznego katharsis – mają oczyszczającą, terapeutyczną moc. Czasem służą też jako prosty „umilacz” czasu, w myśl zasady, że śmiech to zdrowie. Wygospodarować „filmową” przestrzeń możemy we własnym mieszkaniu, gdzie w nocy, o północy, a nawet w piżamie, przy dowolnym repertuarze, będziemy śledzić losy ulubionych bohaterów. Gdy zaaranżujemy taki kącik jeszcze teraz, zyskamy również ciekawy sposób na spędzenie czasu z najbliższymi w trakcie świąt.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Rozwiązanie na każdą kieszeń


Najlepiej, jeśli pomieszczenie na domowe kino będzie miało co najmniej 20 m2 powierzchni. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby przygotować na ten cel również mniejsze wnętrze, jednak będzie to wymagać od nas nieco więcej sprytu. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie przestrzeni w salonie, czyli najważniejszym miejscu spotkań całej rodziny. Przy tej opcji wystarczy jedna, duża i wolna ściana – na jej gładkiej, białej powierzchni będzie można wyświetlać filmy z projektora.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Aby obraz był jak najlepszy, zadbajmy o odpowiednie przygotowanie podłoża – sprawdźmy jego stan, oczyśćmy z kurzu i ewentualnych zabrudzeń. Jeśli wykryjemy pęknięcia, ubytki i dziury po kołkach, wykorzystajmy do ich wypełnienia specjalną masę naprawczą. Następnie powierzchnię delikatnie szlifujemy papierem ściernym, odpylamy, gruntujemy i malujemy. Ściana, która posłuży nam jako ekran powinna być matowa, gdyż rozprasza padające na powierzchnię światło, nie odbierając jakości obrazowi. Dobrym rozwiązaniem jest więc wykorzystanie do malowania lateksowej farby Śnieżka Eko Plus, dostępnej w kolorze śnieżnobiałym. To produkt z matowym wykończeniem powłoki, która jest również odporna na szorowanie i działanie promieniowania UV/UVC. Co istotne, farba jest też przyjazna dla alergików i osób szczególnie wrażliwych.

Podczas kontroli ściany może się okazać, że wymaga ona wygładzenia. Wówczas warto sięgnąć po gotową do użycia gładź szpachlową, która jest łatwa i szybka w aplikacji, dzięki czemu remont przeprowadzimy sprawnie i własnymi siłami. Na uzyskanie śnieżnobiałych, gładkich powierzchni pozwala np. zastosowanie gładzi ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Pamiętajmy, by wyrób nakładać zgodnie z zaleceniami producenta, a uzyskamy wówczas pożądany efekt końcowy. Ściana, na jakiej wyświetlać będziemy obraz musi być też pozbawiona półek, obrazów czy innych dekoracji.

Zadbajmy również o to, by zapewnić odpowiednią ochronę przed światłem słonecznym i oświetleniem z ulicy – pomogą w tym dopasowane rolety czy zasłony na okna, wykonane z materiału typu blackout. To dobra opcja, która nie obciąży przy tym nadto domowego budżetu.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Z myślą o kinowych koneserach


Jeśli zależy nam na domowym kinie z prawdziwego zdarzenia, musimy włożyć więcej trudu w przygotowanie przestrzeni i dobór profesjonalnego sprzętu wraz z wysokiej jakości projektorem na czele. Trzeba przede wszystkim odpowiednio wygłuszyć wszystkie elementy konstrukcyjne pomieszczenia – podłogę, ściany i sufit. Drewniany parkiet (ewentualnie: wykładzinę) możemy położyć na podłoże zaizolowane na bazie podłogi pływającej, która składa się z wełny mineralnej, izolacji przeciwwilgociowej z folii paroprzepuszczalnej oraz betonowego podkładu. Istotne znaczenie ma również wykończenie sufitu – najlepiej zdecydować się na wersję podwieszaną, ze względu na jej właściwości dźwiękochłonne. Specjaliści rekomendują użycie do tego celu płyt warstwowych perforowanych, którymi warto wyłożyć również ściany. Można ewentualnie sięgnąć po płyty kartonowo-gipsowe, pod warunkiem, że wyciszymy je wełną mineralną o podwyższonej gęstości.

Jeśli stworzymy taką konstrukcję od podstaw, głośniki (oraz wszelkie inne instalacje) mogą być praktycznie niewidoczne, a projektor wysuwać się z podwieszanego sufitu. Przydatne okaże się z pewnością komfortowe wyposażenie, np. wygodne, rozkładane fotele, obite miękkimi materiałami. Cały proces aranżacji wnętrza może być dość skomplikowany, w związku z tym opłaca się rozważyć wsparcie zespołu specjalistów, którzy posiadają rozległą wiedzę na tematy związane z optyką, akustyką, elektryką, sterowaniem systemami video, kalibracją czy też dystrybucją obrazu i dźwięku.

REKLAMA:

Nowe filmowe hity, serialowe superprodukcje czy też starsze tytuły, które nigdy się nie starzeją – to, co będziemy oglądać w domowym kinie zależy tylko od nas. Dobrze przygotowana, funkcjonalna przestrzeń pozwoli nam przenieść się do magicznego świata i przeżywać przygody razem z ulubionymi bohaterami – nie tylko od święta, ale i na co dzień.
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt