chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Projekty CEMEX wśród najważniejszych społecznych projektów ostatniego 30-lecia

Projekty CEMEX wśród najważniejszych społecznych projektów ostatniego 30-lecia

28.10.2019
Dwa projekty CEMEX Polska – „Woda dla miasta” oraz „Lipówka – kopalnia przywrócona naturze” znalazły się w finałowym rankingu projektów społecznych biznesu o największej wartości dla społeczeństwa w minionych 30 latach. Ranking powstał w ramach projektu „30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?”, zorganizowanego przez ośrodek THINKTANK we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex
Celem inicjatywy było docenienie działań polskich firm z zakresu CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), które okazały się najbardziej wartościowe w minionych 30 latach. Do rankingu nominowano w sumie 180 projektów w ramach dwóch kategorii – ogólnopolskiej i lokalnej. Jury wyłoniło ostatecznie 30 najlepszych projektów ogólnopolskich oraz 30 projektów lokalnych. W kategorii lokalnej znalazły się dwa projekty autorstwa CEMEX Polska.

Pierwszy z wyróżnionych projektów CEMEX o nazwie „Woda dla miasta” został zrealizowany w Chełmie. Jego celem było opracowanie rozwiązania umożliwiającego wykorzystanie wody pochodzącej z odpompowywania wyrobiska kredy przy cementowni CEMEX w Chełmie. W ramach projektu CEMEX przekazał miastu nieodpłatnie dostęp do ujęcia wody „Bariera”, dzięki czemu mieszkańcy Chełma i okolic zyskali ujęcie wody pitnej.
REKLAMA:


„Lipówka – kopalnia przywrócona naturze” to drugi z wyróżnionych projektów CEMEX, zrealizowany w nieeksploatowanym już kamieniołomie w Rudnikach koło Częstochowy. Ścieżka powstała jako miejsce aktywnej edukacji przyrodniczej i geologicznej dla szkół, ale równie chętnie odwiedzana jest przez okolicznych mieszkańców, a w zrewitalizowanej kopalni odbywają się corocznie imprezy edukacyjne i sportowe. W 2018 roku projekt „Lipówka – kopalnia przywrócona naturze”, jako jedyny tego typu projekt w Polsce, został wyróżniony certyfikatem ekologicznym Conservation Certification przyznawanym przez międzynarodową organizację Wildlife Habitat Council.

Ranking 30×30 – społeczne projekty biznesu ostatniego 30-lecia został zaprezentowany podczas konferencji „Społeczne wyzwania biznesu po 30 latach gospodarki wolnorynkowej w Polsce”, która miała miejsce 10 października br. Znalezienie się na liście najbardziej wpływowych projektów potwierdza prowadzenie przez CEMEX działalności biznesowej z uwzględnieniem zasad społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowanie firmy w projekty istotne dla społeczności lokalnych.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt