chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Tynki Baumit PuraTop i StarTop

Tynki Baumit PuraTop i StarTop

04.09.2018
Elewacja to najbardziej reprezentatywna część każdego budynku. W czasach systemów ociepleń materiałem najczęściej wybieranym na jej wykończenie są tynki strukturalne. Nic dziwnego – odpowiednio dobrane znakomicie zdają egzamin w zakresie oczekiwań wizualnych i użytkowych, chroniąc przy tym ściany przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Najwyższą jakość powłok tynkarskich – pierwotnych oraz renowacyjnych – pozwalają osiągnąć tynki fasadowe w wersji premium. W tym roku ich rodzina powiększyła się o dwóch nowych członków – Baumit PuraTop oraz Baumit StarTop.

Firma Baumit w swoim stałym asortymencie posiada wiele różnych tynków strukturalnych, np. samoczyszczące, silikonowe, silikatowe, silikatowo-silikonowe, a także akrylowe i mineralne. Dzięki szerokiej gamie kolorów i struktur pozwalają one zrealizować oryginalny projekt elewacji, a przy tym tchnąć życie w bryłę budynku i jego najbliższą okolicę. W tym roku – z myślą o najbardziej wymagających inwestorach, architektach i wykonawcach – Budowlana Firma Roku 2017 poszerzyła swoją ofertę o serię produktów premium, odpornych na niekorzystne warunki pogodowe, a przy tym umożliwiających uzyskiwanie doskonałych efektów kolorystycznych, ograniczonych jedynie fantazją projektanta czy inwestora. Ponadto, tynki elewacyjne z nowej linii Baumit Premium już po pierwszej aplikacji charakteryzuje wysoka siła krycia. Łącząc trwałość wyglądu z jego oryginalną estetyką pozwalają skutecznie podkreślić indywidualny charakter każdej elewacji.

Chemia budowlana - Baumit StarTop. Fot. Baumit
Baumit StarTop. Fot. Baumit

Drypor Effect – gwarancja czystości na lata


Dla elewacji szczególnie narażonych na zabrudzenia i korozję mikrobiologiczną Baumit opracował silikonowy tynk premium Baumit StarTop w 758 kolorach. Produkt ten wyposażony jest w innowacyjny wypełniacz, który niczym koralowiec (mający tysiące maleńkich porów) dysponuje nadzwyczaj dużą powierzchnią. Ta ekstremalnie drobna mikrostruktura wywołuje efekt „drypor”. Właściwości hydrofobowe oraz porowata struktura tynku powodują spływanie kropel wody, dzięki czemu po deszczu powierzchnia elewacji wysycha szybciej. Pozostała wilgoć dzięki właściwościom hydrofilowym rozprzestrzenia się na powierzchni elewacji, co ułatwia jej odparowanie. Połączenie tych dwóch funkcji – szybkiego wysychania oraz skraplania się wody – sprawia, że powierzchnia elewacji jest niemalże całkowicie odporna na zabrudzenia i skutecznie chroniona przed algami czy grzybami. Warto podkreślić także zintensyfikowanie odcienia bieli z 71% do 75% oraz kompatybilność ze wszystkimi pigmentami do tynków i farb, zarówno organicznymi, jak i nieorganicznymi.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Baumit PuraTop. Fot. Baumit
Baumit PuraTop. Fot. Baumit

Allure Effect – eksplozja kolorów


Drugi z tegorocznych debiutantów to akrylowy Baumit PuraTop stworzony przede wszystkim z myślą o miłośnikach elewacji w ciemnych i intensywnych tonacjach. Udoskonalone wiązanie pigmentów sprawia, że kolor jest wysoce odporny na blaknięcie. Co więcej, specjalne pigmenty chłodzące odbijają promienie słoneczne, znacząco redukując temperaturę powierzchni, zapewniając tym samym wysoką stabilność barw i chroniąc ocieplenie przed konsekwencjami wynikającymi z przegrzania elewacji. Dzięki temu inwestorzy i architekci mogą bez obaw wybierać swoje ulubione tonacje z całej gamy Baumit Life – 852 kolorów, otrzymując przy tym także podwyższoną odporność na zabrudzenia oraz mikroorganizmy takie jak algi czy glony.

Zadowoleni ze stosowania Baumit StarTop oraz Baumit PuraTop będą także wykonawcy, którzy docenią bardzo dobre właściwości robocze obu tynków, ułatwiające ich aplikację – nakładanie, rozprowadzanie i zacieranie. Plastyczna konsystencja sprawia, że nakłada się je łatwiej i szybciej od standardowych tynków, uzyskując przy tym bardzo równomierną oraz estetyczną strukturę powierzchni. Na uwagę zasługuje również innowacyjny projekt opakowań – płytsze pojemniki z dnem o większej powierzchni zapewniają bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania. Stosowanie produktów premium na budowie jest wygodniejsze także dzięki praktycznej podziałce ułatwiającej dozowanie wody, umieszczonej wewnątrz każdego kubła.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt