chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wełna mineralna Stropmax 31 prosty i szybki w montażu od Isover

Wełna mineralna Stropmax 31 prosty i szybki w montażu od Isover

19.03.2018
Kilka miesięcy temu ISOVER wprowadził do sprzedaży nowość – wełnę mineralną, która zmienia i ułatwia dotychczasowy sposób izolowania sufitów w pomieszczeniach technicznych i garażach podziemnych. Montaż odbywa się na sucho – bez użycia chemii, co uniezależnia prace budowlane od pogody. Dzięki pozytywnym wynikom najnowszych badań, produkt zyskał jeszcze lepsze deklaracje. Teraz Stropmax 31 wyróżnia się klasą tolerancji T5 dla całego zakresu grubości i doskonałymi właściwościami pochłaniania. Najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku AW=1,00 osiągany jest już od grubości 50 mm. Bez zmian pozostaje znakomity współczynnik przewodzenia ciepła – lambda 0,031 W/mK.

Chemia budowlana - Fot. Isover
Fot. Isover
Chemia budowlana - Fot. Isover
Fot. Isover

Niekwestionowaną zaletą produktu ISOVER jest skrócenie czasu i ułatwienie montażu, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów. Przed pojawieniem się Stropmax 31 na rynku korzystano z wełny lamelowej frezowanej. System ten oparty był na pracach mokrych, dlatego przysparzał wykonawcom wielu trudności, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo, duża ilość tynku nakładana na izolację powodowała pogorszenie parametrów związanych z akustyką. Stropmax 31 nie wymaga użycia kleju, tynku lub farb strukturalnych, i tym samym znacznie przyspiesza czas realizacji inwestycji.

- Z uwagi na prostotę stosowania, brak ograniczeń i utrudnień spowodowanych pogodą – szczególnie w zimie, łączenie chemiczne wełny mineralnej do sufitu, a następnie jej tynkowanie stają się niepotrzebne. To radykalnie zmniejsza pracochłonność i przyspiesza czas realizacji inwestycji. Z tych powodów dany zakres robót możemy zrealizować dużo szybciej niż przy standardowych rozwiązaniach i przejść na następną budowę. Możemy też wykonać tę pracę w podobnym czasie jak standardowe rozwiązania i pozwolić sobie na „przerzucenie” części ekipy na inną budowę prowadzoną równolegle – mówi Łukasz Gontarz, pracownik firmy wykonawczej NOVEL-BUD z Legionowa.
REKLAMA:


Stropmax 31 to teraz jeszcze mocniejsza, niepalna i trwała wełna mineralna, która dodatkowo gwarantuje prawidłową izolację akustyczną. Więcej informacji na www.isover.pl.

Autor: Isover - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Isover
Nowości z firmy Isover
Czytelnia firmy Isover
Poradnik firmy Isover
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt