chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Szybkie weberfloor FIBROCEM spoiwo Weber dla idealnego jastrychu z mixokreta

Szybkie weberfloor FIBROCEM spoiwo Weber dla idealnego jastrychu z mixokreta

05.02.2018
Ten, kto na co dzień wykonuje wylewki z mixokreta, wie że to ciężka i często nieprzewidywalna praca. Parametry mieszanki mogą być zbyt niskie, składniki niedoskonałe, a proporcje „na oko” nie zawsze się sprawdzą. Weber przedstawia receptę na te problemy – nowe szybkowiążące spoiwo weberfloor FIBROCEM. Nowy produkt to nowa jakość w przygotowaniu, szybkości wiązania i wytrzymałości półsuchych jastrychów cementowych mieszanych na budowie.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber
Weber wprowadza do swojej oferty systemów podłogowych nowe szybkowiążące spoiwo weberfloor FIBROCEM do wykonywania w mixokrecie półsuchych jastrychów cementowych. Nowy produkt w portfolio marki zastępuje zwykły cement w mieszance i zawiera cenne plastyfikatory, włókna przeciwskurczowe oraz wypełniacze wpływające na jakość mieszanki. Dzięki temu wykonawcy podłogowi po dodaniu zaledwie dwóch dodatkowych składników tj. kruszywa i wody oraz wymieszaniu w pompie do jastrychów otrzymają zaprawę o świetnych parametrach roboczych i o doskonałej wytrzymałości.

Standardowy półsuchy jastrych do mixokreta wykonuje się z mieszanki cementu, kruszywa, wody, płynnych plastyfikatorów oraz włókien przeciwskurczowych. Każdy wykonawca ma swoje proporcje mieszania, ale najczęściej stosowana jest 1 część cementu do 6-7 części kruszywa dodając wodę do wymaganej konsystencji oraz włókna i chemię „na oko”. Zwykle używane cementy wieloskładnikowe o niskich wytrzymałościach oraz drobne kruszywo nie gwarantują wysokiej wytrzymałości gotowego jastrychu.
REKLAMA:


Aby podnieść parametry, można dodać większą ilość cementu, ale takie rozwiązanie jest problematyczne. Mieszanka staje się zbyt lepka, zapycha węże podające i ciężko ją ułożyć. Zwiększa się co prawda wytrzymałość, lecz jednocześnie drastycznie rośnie skurcz, co może skutkować pojawieniem się niekontrolowanych spękań oraz podnoszeniem się krawędzi gotowego jastrychu w trakcie wysychania.

Nowe szybkowiążące spoiwo marki Weber stanowi doskonałą, super efektywną i wygodną alternatywę do zwykłego cementu w mieszance wykonywanej na budowie. Weberfloor FIBROCEM może być mieszany z kruszywem w szerokim zakresie proporcji od 1:6 do 1:12. Gotowa mieszanka ma doskonałą wytrzymałość (C16-C40), a przyrost wytrzymałości jest błyskawiczny (nawet 30 MPa po 3 dniach). Tak wysoki poziom wytrzymałości można uzyskać nawet przy niewielkiej ilości spoiwa. Jednocześnie wykonawcy mogą układać cieńszą warstwę wylewki (już od 4 cm) o wyższej wytrzymałości przy atrakcyjniejszej cenie za mkw. w porównaniu do tradycyjnej mieszanki na zwykłych cementach.

Tajemnica spoiwa weberfloor FIBROCEM tkwi w jego recepturze. „W przeciwieństwie do tradycyjnej mieszanki w mixokrecie, do mieszanki z weberfloor FIBROCEM nie trzeba dodawać żadnych dodatkowych włókien czy plastifikatorów, bo wszystko to jest już zawarte w składzie spoiwa Weber. Nowe spoiwo zawiera najczystszy cement klinkierowy o wysokiej wytrzymałości i jest bez dodatku popiołów. Taki wysokogatunkowy cement jest nieporównywalnie lepszy od wieloskładnikowych cementów używanych w standardowych mieszankach”, tłumaczy Krzysztof Burza, kierownik produktu systemy podłogowe Weber.Świetne właściwości użytkowe nowego spoiwa Weber idą w parze z jego doskonałymi parametrami roboczymi. Mieszanka ze spoiwem weberfloor FIBROCEM nie zapycha węży podających, nie klei się do łaty, a także ma ograniczony skurcz. Co więcej, zastosowanie weberfloor FIBROCEM znacznie przyspiesza prace budowlane i wykończeniowe. Układanie płytek podłogowych na jastrychu z szybkowiążącym spoiwem jest możliwe już po 3-4 dniach, a nie dopiero po kilku tygodniach jak to ma miejsce w przypadku mieszanek ze zwykłym cementem.

Nowy produkt nie oznacza jednak konieczności zmiany technologii pracy. „Praca z weberfloor FIBROCEM jest łatwa i bezproblematyczna, bo wykonawcy nie potrzebują żadnego dedykowanego sprzętu. Pracują nadal z użyciem pompy do półsuchych jastrychów i z mieszanką o parametrach roboczych, do których są przyzwyczajeni”, mówi Krzysztof Burza.

Na wprowadzenie nowego szybkowiążącego spoiwa weberfloor FIBROCEM, marka Weber przygotowała atrakcyjną „szybkowiążącą” promocję dla wykonawców podłogowych. Od początku lutego do końca kwietnia br. każdy wykonawca, który zarejestruje się na stronie www.mixokret.weber otrzyma gratis 15 worków spoiwa do przetestowania na swojej budowie. Dzięki temu łatwo, sprawnie i wygodnie wykona wylewkę w jednym pomieszczeniu ok. 15 mkw.„Tę akcję dedykujemy naszej kluczowej grupie odbiorców. Każdy fachowiec wykonujący jastrychy może sam sprawdzić, przetestować, zamieszać spoiwo z kruszywem i wodą i wykonać wylewkę z weberfloor FIBROCEM. To najlepszy sposób, aby przekonać się do naszego rozwiązania. Jestem pewien, że wykonawcy, którzy skorzystają z „szybkowiążącej” promocji, dołączą do tych firm, które już teraz świetnie oceniają nasz nowy produkt i finalnie wrócą po więcej”, podsumowuje Krzysztof Burza.

Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy weber
Nowości z firmy weber
Czytelnia firmy weber
Poradnik firmy weber
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt