chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Renowacja drewna - jak zadbać o trwały efekt malowania?

Renowacja drewna - jak zadbać o trwały efekt malowania?

23.01.2018
Odnawianie tarasu lub ogrodzenia jest najczęściej pracą, którą postanawiamy wykonać samodzielnie. Nie jest to zadanie trudne, jeśli wybierze się do niego odpowiednie środki, które pozwolą utrzymać efekt na długo. Wśród dostępnych na rynku produktów przeznaczonych do użytku zewnętrznego, znajdziemy między innymi emalie akrylowe. Ze względu na wysoką zawartość żywicy, w której zawieszone są cząsteczki pigmentu, świetnie sprawdzą się one jako warstwa nawierzchniowa. Jeśli dodatkowo malowaną powierzchnię odpowiednio przygotujemy i zagruntujemy, zyskamy efekt, który zostanie z nami na lata.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma
Produkty Sigma Torno przeznaczone są do zabezpieczenia oraz dekoracji drewna, metali oraz tworzyw sztucznych. Mogą być stosowane wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Na serię składają się: farba gruntująca i podkładowa (Sigma Torno Primer) oraz dwie emalie akrylowe przeznaczone do stosowania zarówno jako podkład, a także farba wykończeniowa o połysku satynowym (Sigma Torno Satin).

Pierwsze kroki


Ważnym elementem, który znacząco wpływa na trwałość renowacji, jest odpowiednie przygotowanie materiału. W wypadku drewna przed nałożeniem pierwszej warstwy powinniśmy usunąć pozostałości poprzedniej farby, a następnie całą powierzchnię dokładnie przetrzeć papierem ściernym. Surowe drewno należy dodatkowo zaimpregnować przed pomalowaniem (np. Sigmalife VS). W wypadku tworzyw sztucznych przedmiot powinno się na początku odtłuścić i zmatowić. Do zagruntowania można użyć podkładu Sigma Torno Primer w przypadku drewna lub dowolnego podkładu antykorozyjnego dla elementów metalowych.
REKLAMA:


Trwałość i wygoda


Wybierając odpowiedni produkt do naszych potrzeb, warto wziąć pod uwagę nie tylko ostateczny efekt, lecz także komfort związany z jego aplikacją. Przewagą emalii wodorozcieńczalnych jest brak przykrego, intensywnego zapachu, charakterystycznego dla farb rozcieńczalnikowych. Dzięki temu nie musimy martwić się o ciągłą wentylację pomieszczeń, a użyte przy pracy narzędzia wystarczy przepłukać wodą. Ta cecha serii Sigma Torno sprawia również, że są to farby przyjazne dla środowiska.

Nie tylko kolor


Zastosowanie podkładu regulującego wilgotność drewna (Sigma Torno Primer) w połączeniu z emalią o wykończeniu satynowym (Sigma Torno Satin) lub półpołysku (Sigma Torno Semigloss) pozwoli na długotrwałe cieszenie się efektami malowania. Farby te są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, mróz czy śnieg. Są również wytrzymałe na promieniowanie UV, co oznacza, że nie tracą koloru pod wpływem światła słonecznego. Dzięki technologii komputerowego kolorowania Color PRO, która pozwala uzyskać ponad 6000 kolorów, z łatwością możemy dobrać odcień odpowiadający naszym indywidualnym preferencjom.

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt