chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » GRAFIT w projekcie "DOM RZECZYWIŚCIE PASYWNY"

GRAFIT w projekcie "DOM RZECZYWIŚCIE PASYWNY"

09.01.2018
Maciej Sempiński, twórca autorskiej koncepcji „Dom Rzeczywiście Pasywny” szukał do realizacji swojego projektu – jak sam to zdefiniował – „styropianu który wiele potrafi” i natrafił na produkty FS ARBET. Taki styropian był potrzebny do skonstruowania płyty fundamentowej – i tu niezbędne były płyty o powierzchni 1000×4000 mm, o korzystnej lambdzie, dużej odporności na obciążenia i najlepszej możliwej cenę. Na płytę fundamentową wybrał HYDROPIAN, a do kolejnych realizacji PARKING EXPERT. Do ocieplenia ścian wybór od razu padł na FASADĘ GRAFIT.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD w płytach FASADA GRAFIT FS ARBET to 0,031 W/(mK). Standardowa grubość płyt to 10 do 300 mm. Na indywidualne zamówienie Fabryka może przygotować wymiary do 4000x1200x1000 mm.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Płyty styropianowe Fasada GRAFIT mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia małych obciążeń mechanicznych. W szczególności do izolacji cieplnej miejsc:
- ściany wykonywane metodą „lekką mokrą” (BSO, ETICS) lub „lekką suchą”;
- powierzchnie ścian szkieletowych;
- szczeliny zamkniętych lub wentylowanych ścian trójwarstwowych;
- wieńce, ościeża, nadproża i inne miejsca narażone na powstanie mostków cieplnych;
- loggie balkonowe;
- ściany warstwowe;
- ciągłe warstwy zewnętrzne ścian szkieletowych;
- wieńce w metodzie szalunku traconego pod tynk;
- stropy od spodu przy „metodzie lekkiej mokrej”;
- stropy żelbetowe;
- dachy strome pod i pomiędzy krokwiami.
Przeczytaj również: „Nie ma jak w domu”
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

W ostatniej inwestycji „Dom Rzeczywiście Pasywny”, prowadzonej przez Macieja Sempińskiego w miejscowości Pogorzela, pozostało teraz wykończenie wnętrza. Prace prowadzone są już w ocieplonym budynku. Warstwa styropianu elewacyjnego to 30 cm.

Dom koło Pogorzeli miał już przeprowadzane pomiary. Jak do tej pory – wypadają doskonale. W październiku został przeprowadzony test szczelności budynku tzw. Blower Door , który wypadł wspaniale dając wynik 0,27 czyli ponad 2 razy lepszy niż dopuszczają europejskie normy dla budynków pasywnych. Teraz inwestor nie musi obawiać się zimy, nawet na etapie prac wykończeniowych.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt