chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jubileusz 45-lecia Dragon Poland z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Jubileusz 45-lecia Dragon Poland z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

20.11.2017
W sobotę, 18 listopada br., prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uczestniczył w uroczystym otwarciu jednego z najbardziej nowoczesnych kompleksów produkcyjnych w Polsce, powstałego na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego, niedaleko Krakowa. Swoją działalność prowadzić tam będzie istniejąca od 45 lat firma Dragon Poland, czołowy producent chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej w Polsce.

Chemia budowlana - Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, Fot. Dragon Poland
Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, Fot. Dragon Poland

W uroczystości oprócz głowy państwa udział wzięli także przedstawiciele władz państwowych oraz władz lokalnych, m.in. minister Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, burmistrz miasta i gminy Skawina Paweł Kolasa, a także pracownicy, kontrahenci, założyciele firmy Zofia i Kazimierz Czekajowie oraz obecni prezesi Dragon Poland Michał Czekaj i Piotr Czekaj.

Chemia budowlana - Fot. Dragon Poland
Fot. Dragon Poland

W swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na znaczenie tak ogromnej inwestycji, gratulując jednocześnie założycielom firmy pomysłowości, niezłomności i odwagi w ich działaniach. „Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy konkurowali na rynku europejskim i światowym, prowadzili wyspecjalizowaną produkcję, rozwijali innowacyjność, inwestowali w badania i rozwój” – mówił prezydent, wspominając jednocześnie, że kilka dni temu był w Jasionce koło Rzeszowa na „Kongresie 590”, omawiającym sprawy polskiej gospodarki oraz polskiego biznesu. „Prowadziliśmy dyskusję, jak jeszcze mocniej wspierać rodzimy biznes, stwarzać jeszcze lepsze warunki do inwestowania”. Jak zaznaczył Andrzej Duda, chodzi o to, by „polscy przedsiębiorcy się rozwijali, konkurowali na rynku krajowym, europejskim, światowym, aby prowadzili wyrafinowaną, wyspecjalizowaną produkcję, produkowali dobra wysoko przetworzone, aby rozwijali innowacyjność w swoich firmach, nowe metody produkcji, nowatorskie rozwiązania w zarządzaniu, inwestowali w badania i rozwój”. „Jeżeli mówimy o takiej przedsiębiorczości, to rodzinna firma Dragon, firma państwa Czekajów, jest absolutną kwintesencją – jak w soczewce skupiają się tutaj wszystkie te elementy, które dla mnie jako prezydenta i dla ekspertów w zakresie gospodarki, z którymi mam przyjemność i zaszczyt pracować, są najważniejsze” – podkreślał prezydent.

Andrzej Duda zdradził także, że firma Dragon jest mu szczególnie bliska, ponieważ używał jej produktów osobiście, remontując własnoręcznie z żoną zarówno swoje pierwsze, jak i drugie mieszkanie. Obecnie ze wzruszeniem patrzy, jak firma z jego rodzinnego Krakowa rozwija się w tak dynamiczny sposób.

Chemia budowlana - Fot. Dragon Poland
Fot. Dragon Poland

Z kolei Michał Czekaj podkreślił, że Dragon Poland to jego największe życiowe i zawodowe przedsięwzięcie oraz sposób na życie połączony z pasją do tworzenia czegoś nowego. Zaznaczył, że siłą firmy jest rodzina, która nie poddając się, była w stanie odbudować zakład po pożarze w 2003 roku, ale także skutecznie przeszła sukcesję, proces, który udaje się przeprowadzić zaledwie 30% firm rodzinnych. W zarządzaniu firmą Dragon Poland szczególne znaczenie dla prezesa ma bezpieczeństwo, rozumiane jako bezpieczeństwo pracowników, lokalnych społeczności, środowiska naturalnego, ale także bezpieczeństwo klientów, dzięki bezpiecznym produktom firmy. Drugim filarem zarządzania przedsiębiorstwem jest rozwój, czyli wprowadzenie automatyzacji i uruchomienie nowoczesnych linii produkcyjnych, dzięki którym firma jest w stanie nadążać za zmianami rynkowymi oraz osiągnąć przewagę konkurencyjną nad firmami europejskimi. Po uroczystym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu nowej inwestycji goście mieli okazję zwiedzić hale produkcyjne i magazynowe.

Chemia budowlana - Fot. Dragon Poland
Fot. Dragon Poland

Całkowita kubatura kompleksu wynosi 120 tys. m sześc. , natomiast powierzchnia użytkowa budynków to ponad 13 500 mkw.; do tego trzeba dodać 15 tys. mkw. niezbędnej powierzchni placów i dróg. Możliwości zakładu pozwalają na załadunek około 480 tys. palet rocznie, co stanowi ponad 15 tys. samochodów ciężarowych. Zainstalowane nowoczesne i unikalne linie technologiczne pozwolą na wyprodukowanie rocznie: 50 mln butelek rozcieńczalnika, 14 mln tub kleju, 20 mln pięciolitrowych kanistrów rozcieńczalnika, podkładów gruntujących do ścian lub impregnatów do drewna. Nowy kompleks to również 1200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej wraz z zapleczem socjalnym podnoszącym jakość i komfort pracy zatrudnionych tu osób. W trosce o środowisko naturalne w kompleksie zastosowane urządzenia i rozwiązania technologiczne, które pozwolą na zmniejszenie emisji CO2 do środowiska o około 15% w stosunku do tradycyjnych metod produkcyjnych.

Początki firmy Dragon sięgają 1972 roku, w którym to młode małżeństwo – Zofia oraz Kazimierz Czekajowie – otworzyło pierwszy w Polsce zakład zamszowania i powlekania materiałów z własną, niezwykle innowacyjną linią produkcyjną. Produkowane materiały były unikatowe i deficytowe jak na owe czasy, dlatego szybko zdobyły uznanie klientów. W latach 80. firma Dragon przebranżowiła się i rozpoczęła produkcję klejów, a następnie rozpuszczalników. W następnej dekadzie asortyment firmy poszerzył się o farby, smary i lakiery w sprayu, z których część eksportowana była już na rynki zagraniczne. Rozpoczęto także współpracę z powstającymi w Polsce sieciami budowlanymi i spożywczymi. W kolejnych latach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma wprowadzała do swojej oferty kolejne grupy asortymentowe. Rozpoczęto m. in. produkcję farb emulsyjnych i emalii, następnie uszczelniaczy, impregnatów, gruntów, produktów do malowania i ochrony drewna, farb oraz środków czystości. W 2012 roku, w czterdziestą rocznicę istnienia firmy, jej założyciele – państwo Zofia i Kazimierz Czekajowie – przekazali spółkę DRAGON swoim synom – Piotrowi i Michałowi. W tym samym czasie firma zmieniła nazwę na Dragon Poland.
REKLAMA:

Obecnie firma Dragon to znaczący producent chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej w Polsce. Produkty firmy dostępne są w ponad pięciu tys. sklepów, m.in. w sieciach budowlanych, spożywczych, hurtowniach i sklepach detalicznych. Od kilku lat firma Dragon Poland zorientowana jest na rozwój na rynkach zagranicznych, szczególnie w Europie środkowo-wschodniej. Właściciele spółki Dragon Poland wierzą, że inwestycja w tak nowoczesny kompleks pozwoli na dalszy rozwój firmy, a tym samym na dostarczenie partnerom handlowym i klientom zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, produktów najwyższej możliwej jakości.

Autor: Dragon - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Dragon
Nowości z firmy Dragon
Czytelnia firmy Dragon
Poradnik firmy Dragon
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt