chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Betonowy kajak z zastosowaniem technologii Sika

Betonowy kajak z zastosowaniem technologii Sika

20.06.2016
Kajak z betonu w oparciu m.in. o technologie Sika: domieszki do betonu, żywice, w tym technologię Sika EpoCem wykonali Młodzi ludzie z Politechniki Poznańskiej - studenci Koła Naukowego Studentów Budownictwa.

"Jako członkowie Koła Naukowego Studentów Budownictwa pracowaliśmy nad tym projektem od początku roku akademickiego. Naszym celem było wystartowanie w zawodach betonowych kajaków, które odbyły się 26 maja w Arnhem, w Holandii. Nasz zespół liczy ok. 30 osób, które zajmują się różnymi aspektami projektu.
Chemia budowlana - Fot. Sika
Fot. Sika
Chemia budowlana - Fot. Sika
Fot. Sika

Najważniejsze etapy i kamienie milowe, bez których nie moglibyśmy zrealizować budowy betonowej jednostki pływającej to między innymi:


- ustalenie wstępnych receptur,
- pozyskanie materiałów niezbędnych do testów mieszanki,
- nawiązanie współpracy z firmami branżowymi, które pomagają nam przy projekcie,
- seria badań mieszanki betonowej,
- przygotowanie projektu,
- wykonanie formy styropianowej, na którą natryskiwaliśmy mieszankę betonową.

Chemia budowlana - Fot. Sika
Fot. Sika
W trakcie zawodów w Holandii ścigaliśmy się z 30 uniwersytetami technicznymi z całej Europy. Zawody były dla nas dużym wyzwaniem i choć nie udało się przejść eliminacji oraz walczyć o miejsca na podium jesteśmy zadowoleni z postępów jakich dokonaliśmy, a przede wszystkim ze wspaniałego wyjazdu i atmosfery towarzyszącej zawodom. W wyścigach eliminacyjnych na 100 i 200 metrów zajęliśmy 5 razy drugie i raz trzecie miejsce, a niestety do dalszej fazy awansowali tylko zwycięzcy. Szczególnie dobre okazały się ekipy niemieckie, które imponowały zarówno samymi kajakami, ważącymi 20-30 kg, jak i umiejętnościami sportowymi. Nasz ważący 103 kg kajak plasował się mniej więcej w środku (były również takie, które ważyły 250 kg) i był najlżejszym z polskich kajaków na zawodach. Za rok planujemy udać się na kolejne zawody, z nowym kajakiem, i osiągnąć formę zbliżoną do tegorocznych zwycięzców."
REKLAMA:


Autor: Sika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sika
Nowości z firmy Sika
Czytelnia firmy Sika
Poradnik firmy Sika
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt