chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Jak kleić skutecznie

Jak kleić skutecznie

16.12.2005
Podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w większości domów nie zabraknie odpowiedniego przystrojenia wigilijnego stołu. Przed świętami wyjmujemy z szaf bombki, stroiki, porcelanową zastawę świąteczną i inne dekoracje. Często okazuje się, że przedmioty te podczas przechowywania uległy uszkodzeniu. Niezbędnych napraw trzeba dokonać natychmiast, tak żeby zdążyć przed pierwszą gwiazdką.

Chemia budowlana - Jak kleić skutecznie
Oczywiście nie wszystkie przedmioty nadają się do naprawy. Nie ma możliwości naprawienia choćby bombek choinkowych, na szczęście są one względnie tanie i łatwo dostępne, więc utrata nawet najpiękniejszej bombki nie będzie wielkim kłopotem. Problem pojawia się, gdy uszkodzimy np. ucho wazy stanowiącej element świątecznej zastawy. Nie zawsze znajdziemy w sklepach wazę pasującą do reszty naczyń, a zakup całego kompletu to na ogół spory wydatek. Nieszczęśliwe wypadki spotykają również świąteczne rekwizyty będące od lat w rękach naszej rodziny. W wielu domach stoły ozdabia się wiekowymi porcelanowymi figurkami i zniszczenie takiej pamiątki wiązałoby się z niepowetowaną stratą. Na szczęście łatwo można dokonać napraw przy pomocy odpowiedniego kleju. Od lat dużym uznaniem przy tego typu operacjach cieszą się solidne kleje dwuskładnikowe. Stanowią pewny środek spajający takie materiały jak: porcelana, ceramika, szkło, metal, kamienie szlachetne, tworzywa sztuczne, czy nawet kość słoniowa. Co więcej, w przeciwieństwie do tzw. klejów błyskawicznych, kleje dwuskładnikowe nie wymagają, by elementy klejonego przedmiotu ściśle do siebie przylegały, dlatego idealnie nadają do naprawy popękanej ceramiki. Stworzony na bazie żywic epoksydowych dwuskładnikowy klej Epofix firmy Soudal jest oferowany w specjalnej podwójnej strzykawce pozwalającej precyzyjnie i proporcjonalnie dawkować oba składniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu użycie profesjonalnego kleju jest proste i zajmuje tylko chwilę.
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Jak kleić skutecznie?


Żeby być pewnym dobrego efektu naprawy, powinniśmy przeznaczony do klejenia przedmiot dokładnie oczyścić. Tłuszcz i kurz osłabiają działanie każdego kleju i jeżeli ich nie usuniemy, cały nasz wysiłek pójdzie na marne. Po oczyszczeniu przedmiotu wyciskamy odpowiednią ilość kleju na deseczkę czy naczynie, na którym oba składniki wymieszamy dołączoną do opakowania szpatułką. Uważamy przy tym, by unikać kontaktu skóry z klejem. Następnym krokiem jest nałożenie równomiernie wymieszanego kleju na klejone powierzchnie. Należy je potem złożyć i pozostawić dociśnięte przez ok. 10 minut, usuwając jednocześnie szmatką nadmiar kleju. Pamiętajmy, by przed zaschnięciem kleju wyczyścić (najlepiej spirytusem) szpatułkę i naczynie w którym mieszaliśmy kleje a na strzykawkę nałożyć specjalny kapturek. Klej wysycha w ciągu 10 minut i po tym czasie zreperowany przedmiot nadaje się do użytku. Zastosowanie kleju epoksydowego Epofix gwarantuje, że efekt naprawy będzie estetyczny i przede wszystkim trwały.

Opakowanie kleju Epofix firmy Soudal zawiera:
- 24 ml kleju w podwójnej strzykawce
- szpatułkę do mieszania składników
Przed użyciem kleju należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu
Cena: 16-17 zł brutto

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt