chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Optymalne rozwiązanie montażu okna - system illbruck i3

Optymalne rozwiązanie montażu okna - system illbruck i3

05.09.2011
Chemia budowlana - Optymalne rozwiązanie montażu okna - system illbruck i3
Przyczyną uszkodzeń w obrębie styku ramy okiennej ze ścianą, w której okno jest osadzone, są najczęściej błędy montażowe i nieprawidłowe uszczelnienie połączenia na linii okno-ściana. W wyniku popełnionych błędów, z czasem pojawiają się kolejne usterki i nieprawidłowości: łuszczenie się powłok malarskich w okolicy okna, przemarzanie, wilgoć i nadmierne zużycie energii grzewczej. Błędy te są skutkiem braku jasno określonych standardów dotyczących montażu i uszczelniania okien oraz nieznajomości nowoczesnych systemów uszczelniających połączenie okna ze ścianą.

Jednym z rozwiązań dotyczących prawidłowego uszczelnienie okna, opracowanych przez firmę Tremco illbruck, jest zastosowanie twardej, odpornej na obciążenia, styrodurowej kształtki podparapetowej zwanej potocznie „ciepłym parapetem" w połączeniu z taśmą rozprężną TP650 illmod Trio.
Przeczytaj również: Taras na lato i na lata
REKLAMA:


Chemia budowlana - Optymalne rozwiązanie montażu okna - system illbruck i3

Ciepły parapet - uszczelnienie dolnego złącza okiennego


Uciążliwe i czasochłonne pozycjonowanie ramy w otworze okiennym przed j ej zam ocowa niem to już przeszłość. Dzięki zastosowaniu styrodurowej kształtki, montaż okien stał się procesem szybkimi zoptymalizowanym pod względem izolacyjności cieplnej i szczelności. Kształtka wykonana z twardego, odpornego na obciążenia polistyrenu ekstradowanego XPS, dzięki swojej konstrukcji stanowi doskonałą izolację cieplną dolnego połączenia progu okna z murem. Specjalnie opracowany uniemożliwia kształt przenikanie wody opadowej w strefę izolacji termicznej okna. Rozwiązanie techniczne dopuszczone do stosowana przez niemiecki urząd DIBt, spełnia wszelkie wymogi dyrektyw unijnych dotyczących oszczędzania energii. Na profilu styrodurowym, możemy osadzać okna z PVC, drewna czy aluminium. Kształtka pod-parapetowa illbruck wykonana jest w całości ze styroduru i dzięki temu zapewnia idealną jednorodną izolację. Uszczelnienie miejsca połączenia ramy ościeżnicy okna z kształtką jest wykonane za pomocą impregnowanej taśmy uszczelniającej illbruck TP610 illmod Eco, w rozmiarze 15/4. Ciepły parapet" w połączeniu z taśmą illmod Eco, stanowi perfekcyjne rozwiązanie połączenia okienno-murowego w części progowej dla większości sytuacji z jakimi możemy spotkać się na budowie.

Chemia budowlana - Optymalne rozwiązanie montażu okna - system illbruck i3

Taśma Trio - jedna taśma w trzech warstwach uszczelnienia, czas montażu skrócony do minimum


Innowacyjnym osiągnięciem w dziedzinie prawidłowego montażu okien, jest impregnowana, wstępnie skompresowana taśma poliuretanowa, która dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom staje się alternatywą dla trzech warstw „ciepłego uszczelnienia" - pracuje zgodnie z zasadami montażu trójwarstwowego, a przy tym pozwala zaoszczędzić kilkukrotnie na czasie montażu, w stosunku do powszechnie znanego montażu na foliach. Taśma illbruck TP650 illmod Trio ma bardzo dobre właściwości paroprzepuszczalne od strony zewnętrznej i ograniczające przepływy pary od strony wewnętrznej, zgodnie z zasadą „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz". Została stworzona dla szybkiego i pewnego uszczelnienia podczas montażu okien i drzwi.

Korzyści płynące z zastosowania ciepłego montażu są wymierne i można je łatwo skalkulować na specjalnie opracowanej stronie www.i3savings.com, przy pomocy narzędzia kalkulatora oszczędności illbruck i3.
Przeczytaj również: Naprawa uszkodzonych nagrobków
Źródło: TREMCO ILLBRUCK

Autor: tremco_illbruck - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt