chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » System na bazie poliuretanu SikaBond®-T8 do wykonania izolacji wodoszczelnej i mocowania

System na bazie poliuretanu SikaBond®-T8 do wykonania izolacji wodoszczelnej i mocowania płytek

04.03.2011
Stojąc przed problemem wymiany płytek na tarasie lub balkonie bądź poprawy jego źle funkcjonującej izolacji, zadajemy sobie pytanie: jaki system sprosta tym wymaganiom?

Chemia budowlana - System na bazie poliuretanu SikaBond®-T8 do wykonania izolacji wodoszczelnej i mocowania płytek<br />
Firma SIKA proponuje zastosowanie systemu na bazie poliuretanu SikaBond®-T8. System z powodzeniem może być zastosowany na podłoże z istniejącymi płytkami.
REKLAMA:


Jeden produkt do wykonania izolacji wodoszczelnej i mocowania płytek.


Jest on odpowiednim rozwiązaniem dla rożnych rodzajów płytek i podłoży (porowatych oraz nieporowatych). Zmniejsza naprężenia między płytkami a podłożem. Jest także odpowiedni dla powierzchni narażonych na zmiany temperatur powodujących odkształcenia typowe dla balkonów o dużym nasłonecznieniu.

Krok 1: Przygotowanie podłoża


Wykonanie balkonowego systemu podłogowego zawsze rozpoczyna się od przygotowania podłoża. W tym celu należy przeszlifować stare płytki i dokładnie odkurzyć. Ubytki w spoinach naprawić przy użyciu Sikafloor®-156. Miejsca brakujących płytek oraz inne ubytki należy wypełnić mieszaniną Sikafloor®-156 i piasku kwarcowego.

Krok 2: Izolacja tarasu


Jeżeli jest to konieczne, przystępujemy do wykonania izolacji tarasu. Pierwsza warstwa: SikaBond®- T8 – Izolacja wodoszczelna. Materiał należy nakładać równomiernie ząbkowaną stroną pacy 4x4 mm prowadzoną
pod kątem 45 stopni, w ten sposób reguluje się zużycie materiału i grubość arstwy, a następnie wygładzić powierzchnię gładką stroną pacy.

Krok 3: Klejenie płytek


Klejenie płytek. Druga warstwa: SikaBond®- T8 – klej. Zalecane jest równomierne rozprowadzenie warstwy klejącej przy użyciu pacy zębatej 4x4 mm. Mieszanie materiału nie jest konieczne, gdyż jest on już gotowy do użycia. Po całkowitym zaschnięciu kleju do płytek można nakładać fugę lub uszczelniacz poliuretanowy Sikaflex®-11 FC+ jako elastyczną fugę do płytek. Tego samego produktu używamy na łączenie ścian z podłogą na balkonie lub tarasie. W łazience stosujemy zawierający fungicydy silikon Sikasil® C.

Autor: Sika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt