chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Jak czyścić i pielęgnować naturalny kamień

Jak czyścić i pielęgnować naturalny kamień

22.06.2010
Naturalny kamień jest materiałem cenionym za swój niepowtarzalny wygląd. Doskonale komponuje się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami. Jego faktura i wybarwienie sprawiają, że kamienne elementy nadają pomieszczeniom niepowtarzalny charakter. Aby zachować ich piękno na lata, warto czyścić i pielęgnować je środkami dedykowanymi.

Chemia budowlana - HG środek czyszczący naturalny kamień
HG środek czyszczący naturalny kamień
Naturalny kamień jest pięknym i szlachetnym materiałem. Niestety, ze względu na swoją nasiąkliwość oraz porowatą strukturę jest on również podatny na trudne do usunięcia zabrudzenia. Czyszczenie go uniwersalnymi środkami, nieprzeznaczonymi do tego typu powierzchni, wiąże się z dużym ryzykiem. Źle dobrane preparaty mogą uszkadzać strukturę naturalnego kamienia, powodując powstawanie przebarwień oraz matowienie. Produkty dedykowane, takie jak HG środek czyszczący naturalny kamień, czy HG czysty, błyszczący marmur nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia, ale są również w pełni bezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Dzięki nim, naturalny kamień w domu zachowa swe piękno na lata.

REKLAMA:


Bieżąca pielęgnacja kluczem do sukcesu


Naturalny kamień często stosowany jest w kuchni. Marmurowe lub granitowe blaty czy zlewozmywaki, kamienne parapety oraz inne elementy łatwo ulegają zabrudzeniu podczas użytkowania. Do ich codziennego, bezpiecznego czyszczenia przeznaczony jest produkt HG środek czyszczący naturalny kamień. Preparat skutecznie usuwa brud i tłuszcz bez konieczności szorowania. Nie pozostawia zacieków i smug. Dodatkowo, dzięki swojej unikatowej formule, podczas każdego mycia wzmacnia strukturę naturalnego kamienia.
HG środek czyszczący naturalny kamień wyposażony jest w rozpylającą końcówkę ułatwiającą aplikację. Wystarczy spryskać nim czyszczone miejsce i przetrzeć suchą lub zwilżoną szmatką. W przypadku zaschniętych, trudnych do usunięcia zabrudzeń, po spryskaniu pozostawić preparat na powierzchni przez kilka minut. Jeśli okaże się to konieczne, do wytarcia można użyć kuchennej gąbki. Aby nadać wyczyszczonemu kamieniowi piękny połysk, wystarczy przetrzeć go na koniec suchą ściereczką.

Chemia budowlana - Jak czyścić i pielęgnować naturalny kamień
Do bieżącej pielęgnacji dużych powierzchni, takich jak posadzki z marmuru lub innych kamieni zawierających wapień, warto zastosować preparat HG czysty błyszczący marmur. Produkt skutecznie czyści i chroni marmur, nie powodując jego erozji i matowienia.
Powierzchnie z naturalnego kamienia wymagają szczególnej pielęgnacji. Dzięki dedykowanym środkom, ich bieżące czyszczenie można połączyć z konserwacją, co pozwala cieszyć się ich urokiem przez długi czas.

Producent: HG INTERNATIONAL B.V.


HG środek czyszczący naturalny kamień, cena detaliczna: 27,50 zł / 0,5 l
HG czysty błyszczący marmur, cena detaliczna 69,50 zł /1 l

Fot. HG

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt