chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Recepta na budowlane zamieszanie – mieszadła firmy Collomix

Recepta na budowlane zamieszanie – mieszadła firmy Collomix

20.10.2009
Mieszanie, mimo że nieodłącznie związane z każdym etapem budowy czy remontu, jest jednocześnie procesem często bagatelizowanym, do którego nie przykłada się większej wagi. Błąd, ponieważ brak grudek, pęcherzyków powietrza czy nieestetycznych zacieków na ścianach związanych ze złym wymieszaniem farby jest właśnie wynikiem tej, na pierwszy rzut oka, prostej czynności. Tym bardziej zyska ona na prostocie i skuteczności dzięki zastosowaniu mieszadeł firmy Collomix, których dystrybutorem na Polskę jest firma Lange Łukaszuk.

Chemia budowlana - Recepta na budowlane zamieszanie – mieszadła firmy Collomix
Chemia budowlana - Recepta na budowlane zamieszanie – mieszadła firmy Collomix

Profesjonalne mieszadła nie tylko ułatwiają pracę, ale w przypadku wielu współczesnych materiałów budowlanych ich użycie staje się niezbędne do uzyskania prawidłowego efektu. Ponadto dobór odpowiedniego mieszadła powinien być podyktowany przez rodzaj i konsystencję konkretnego materiału, mającą w praktyce olbrzymi wpływ na efektywność całego procesu mieszania.

REKLAMA:


Collomix - grunt to dobrze namieszać


Produkowane przez firmę Collomix mieszadła pozwalają na mieszanie w trzech rożnych kierunkach: równolegle, z góry na dół lub z dołu do góry. W przypadku pierwszego kierunku w pojemniku tworzy się zawirowanie materiału w płaszczyźnie poziomej, natomiast ruchy góra-dół osiąga się poprzez ruchy mieszadła. Inaczej sprawa ma się w przypadku kierunku z góry na dół. Tutaj materiał przemieszcza się w dół środkiem mieszadła, natomiast po bokach jest unoszony ku górze. Ten kierunek sprawdza się szczególnie w przypadku płynnych materiałów, ponieważ pozwala on nie tylko dokładnie wymieszać substancję, ale również uniknąć rozchlapywania jej na boki. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku mieszania z dołu do góry, który to kierunek sprawdza się najlepiej w przypadku bardziej gęstych materiałów.
W ofercie firmy Collomix znajdziemy aż osiem różnych rodzajów mieszadeł różniących się od siebie kształtem śmigieł oraz przeznaczeniem. Dzięki temu, bez względu na to, czy mieszamy materiały płynne, elastyczne czy twarde, możemy odpowiednio dobrać model mieszadła, co zagwarantuje nam uzyskanie oczekiwanego efektu. Unikniemy w ten sposób np. grudek, resztek nierozrobionego koncentratu lub materiału suchego, stwardnień, pęcherzyków powietrza czy też smug niedokładnie wymieszanej farby. Przyczyn tego rodzaju problemów może być wiele: niewłaściwa forma geometryczna mieszadła, a co za tym idzie zły kierunek mieszania, niewłaściwa wielkość bądź średnica mieszadła, zły pojemnik, źle dobrana prędkość mieszania lub nieprzestrzeganie wymaganego czasu trwania całej czynności. Część z nich jesteśmy w stanie wyeliminować, zamieniając mieszadło uniwersalne na bardziej wyspecjalizowany model z oferty firmy Collomix.

Chemia budowlana - Recepta na budowlane zamieszanie – mieszadła firmy Collomix

Collomix - specjalistyczne mieszadła dla profesjonalistów


Firma Collomix, która już od trzydziestu lat zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych mieszalników, stale współpracuje z czołowymi producentami materiałów budowlanych. Wynikiem tej współpracy są wyspecjalizowane mieszadła przystosowane do rozrabiania materiałów o konkretnej konsystencji. Do mieszania materiałów ciekłych, takich jak różnego rodzaju farby, materiały powłokowe, żywice epoksydowe czy kleje roślinne przeznaczone są modele KRK, FM mieszające w poziomie oraz LX mieszające z góry ku dołowi. Dzięki unikatowym konstrukcjom śmigieł pozwalają one na wymieszanie substancji płynnych bez niepotrzebnego rozchlapywania materiału bez względu na szybkość mieszania.
W przypadku materiałów, gdzie materiałem wyjściowym jest proszek, natomiast efektem jest substancja płynna, zdecydowanie lepiej sprawdzą się mieszające w poziomie śmigła serii LX, DLX i KR. Są one nieocenioną pomocą w przypadku takich substancji jak szpachlówki, masy zalewowe, powłoki bitumiczne, kleje czy zaprawy murarskie.
Jeśli mamy natomiast do czynienia z substancjami bardziej plastycznymi i zwartymi, jak np. kleje do płytek ceramicznych, zaprawy do spoin, zaprawy, tynki, jastrych czy beton, powinniśmy wybrać mieszadło rozprowadzające materiał z dołu ku górze z serii WK, MK lub z góry ku dołowi z serii MKN.

Collomix - nie tylko mieszadła


Wybierając odpowiednie mieszadło warto również pamiętać, że do prawidłowego działania potrzebuje ono odpowiedniego napędu. Profesjonalne mieszarki, w przeciwieństwie do wykorzystywanych do tego celu wiertarek, posiadają wiele udogodnień znacznie ułatwiających pracę. Dlatego warto zwrócić uwagę na mieszarki z serii CX, znajdujące się w ofercie firmy Collomix. Wygodny, ergonomiczny uchwyt, ochronny pałąk czy elektroniczny układ przyspieszania to tylko niektóre z zalet, które pozwolą w szybki, bezpieczny, a przede wszystkim dokładny sposób wymieszać każdy materiał.
Zarówno mieszadła jak i mieszalniki firmy Collomix, jako narzędzia w pełni wszechstronne znajdą zastosowanie nie tylko na profesjonalnej budowie czy podczas remontu, lecz także będą idealną odpowiedzią na mniej wytrawne potrzeby zapalonych majsterkowiczów-amatorów. Zaufanie, jakim obdarzyło firmę Collomix miliony użytkowników, ma solidne podstawy w postanowieniach normy europejskiej DIN ISO 9001, dotyczącej wewnętrznego systemu zarządzania jakością, co jednocześnie znalazło potwierdzenie w niemieckim certyfikacie TÜV-bauart geprüft, gwarantując najwyższy poziom oferowanych produktów.

Mieszadła i mieszalniki Collomix
Producent: Collomix
Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j

Przykładowe ceny:
Mieszarka R1000 + WK120 moc 1000 W cena brutto 699 zł
Mieszarki CX ceny od 899 zl brutto
Mieszadła do CX cena od 23 zł brutto.

Autor: Lange Łukaszuk - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt