chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » JKK CHEMIA BUDOWLANA - Środki gruntujące, sposób na trwałe powłoki malarskie i

JKK CHEMIA BUDOWLANA - Środki gruntujące, sposób na trwałe powłoki malarskie i tynkarskie

19.07.2010
Podłoża budowlane, na których mają być nakładane farby lub tynki, wymagają właściwego przygotowania, by wykonana powłoka miała odpowiednią przyczepność, a dzięki temu większą trwałość przez długie lata eksploatacji. Jedną z czynności przygotowawczych jest zastosowanie właściwie dobranych środków gruntujących.

Środek gruntujący powinien być dostosowany do rodzaju podłoża, a co najważniejsze, do produktów, które będziemy na zagruntowane powierzchni nakładać, jego właściwości fizykochemicznych oraz warunków środowiskowych, w jakich będzie pracować powłoka. Należy także pamiętać, że właściwie dobrany grunt to produkt o odpowiedniej jakości, uzyskanej dzięki specjalnie opracowanemu składowi preparatu, zawierającego najwyższej jakości surowce. Takie produkty ma w swojej ofercie firma JKK CHEMIA BUDOWLANA.
REKLAMA:


Chemia budowlana - JKK CHEMIA BUDOWLANA - Środki gruntujące, sposób na trwałe powłoki malarskie i tynkarskie

Pod farby i tynki SILIKONOWE


GRUNT POD FARBY I TYNKI SILIKONOWE to nowoczesny środek do gruntowania podłoży budowlanych, na których mają być nakładane farby czy tynki na bazie silikonowej. Specjalnie opracowana receptura preparatu, z zastosowaniem najwyższej jakości żywic, pozwala na uzyskanie optymalnych warunków podczas nakładania warstw wierzchnich. Zagruntowana preparatem powierzchnia zostaje wzmocniona, jej chłonność zostaje wyrównana, a powierzchnia zaktywowana. Dzięki temu zużycie farb i mas tynkarskich jest mniejsze, a ich przyczepność doskonała.
GRUNT POD FARBY I TYNKI SILIKONOWE dostępny jest w postaci gotowej do użycia, nadaje się pod wszystkie tynki silikonowe. Wymieszany preparat należy nanosić równomiernie na suche podłoże pędzlem, wałkiem malarskim lub przez natrysk. Temperatura podłoża powinna wynosić powyżej +5 st. C. Czas wysychania na podłożu: 24 godz.

Chemia budowlana - JKK CHEMIA BUDOWLANA - Środki gruntujące, sposób na trwałe powłoki malarskie i tynkarskie

Pod farby i tynki SILIKATOWE


GRUNT POD FARBY I TYNKI SILIKATOWE jest nowoczesnym środkiem do gruntowania podłoży budowlanych, na których będą nakładane farby czy tynki na bazie silikatowej. Skład preparatu został specjalnie opracowany, by zapewnić jak najlepsze przygotowanie powierzchni do nakładania wypraw silikatowych. Zagruntowane środkiem podłoże zostaje wzmocnione, jego chłonność jest wyrównana, a powierzchnia zaktywowana. Dzięki temu uzyskuje się zmniejszenie zużycia farb i mas tynkarskich oraz ich doskonałą przyczepność.
Preparat oferowany jest w postaci gotowej do użytku po uprzednim wymieszaniu. Należy go nanosić równomiernie na suche podłoże pędzlem, wałkiem malarskim lub przez natrysk. Temperatura podłoża powinna wynosić powyżej +5 st. C. Czas wysychania na podłożu: 24 godz. Nadaje się pod wszystkie tynki silikatowe.

Chemia budowlana - JKK CHEMIA BUDOWLANA - Środki gruntujące, sposób na trwałe powłoki malarskie i tynkarskie

Pod farby LATEKSOWE


GRUNT POD FARBY LATEKSOWE to nowoczesny środek do gruntowania ścian i sufitów wykonanych na bazie betonu, tradycyjnego tynku mineralnego, a także w nowoczesnych technikach budowlanych, takich jak gładzie gipsowe czy sucha zabudowa wnętrz w postaci płyt gipsowo-kartonowych. Pozwala na optymalne przygotowanie powierzchni do nałożenia farb na bazie lateksowej. Zastosowanie gruntu sprawia, że końcowa powłoka uzyskuje doskonałą przyczepność, a dzięki temu ma większą trwałość – bez odprysków i odspojeń. Grunt wyrównuje i reguluje chłonność podłoża, dzięki czemu zapewnia lepsze i bardziej jednolite krycie powierzchni farbą z jednoczesnym obniżeniem jej zużycia.
Preparat dostępny jest w postaci gotowej do użytku po uprzednim wymieszaniu. Nanosi się go równomiernie na suche podłoże pędzlem, wałkiem malarskim lub przez natrysk, dbając, by nie pozostawiał plam lub zacieków. Temperatura podłoża powinna wynosić od +10 st. C do + 35 st. C. Czas wysychania na podłożu: od 2 do 12 godz. (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza).
Chemia budowlana - JKK CHEMIA BUDOWLANA - Środki gruntujące, sposób na trwałe powłoki malarskie i tynkarskie

NANO GRUNT głębokopenetrujący


NANO GRUNT to ultranowoczesny głębokopenetrujący środek do gruntowania podłoży mineralnych. Przeznaczony jest do gruntowania podłoży mineralnych stosowanych w budownictwie, do stosowania pod inne farby i tynki niż silikonowe, silikatowe i lateksowe.
Preparat zawiera nanocząsteczki, które dzięki swoim małym rozmiarom wnikają w gruntowane podłoże i zapewniają większą penetrację preparatu w głąb struktury materiału. Tworząca się w ten sposób trójwymiarowa nanostruktura wzmacnia podłoże w warstwie przypowierzchniowej przy jednoczesnym uzyskaniu pożądanej regulacji wymiany wody przez tę warstwę. Zagruntowana NANO GRUNTEM powierzchnia staje się bardziej zwarta i jednolita, co pozwala na bardziej efektywne stosowanie na tych warstwach wypraw wierzchnich, a co za tym idzie - obniżenie zużycia. Środek jest gotowy do użytku.

JKK

Autor: JKK - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt