chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Tynk do wnętrz Baumit MVR Uni Fine

Tynk do wnętrz Baumit MVR Uni Fine

05.08.2020
Tynkowanie to wciąż najpopularniejszy sposób wykańczania wnętrz. Gdy naszym celem jest uzyskanie równej i możliwie gładkiej struktury powierzchni, odpornej na uszkodzenia, jeśli oprócz wysokiej jakości cenimy sobie wygodę i wydajność prac – warto wtedy sięgnąć po drobnoziarnisty tynk cementowo-wapienny w jego superlekkiej odmianie.

Chemia budowlana - Tynk do wnętrz Baumit MVR Uni Fine
Tynk do wnętrz Baumit MVR Uni Fine
Baumit MVR Uni Fine to drobnoziarnista, sucha mieszanka, przeznaczona do wykonywania jednowarstwowych tynków cementowo-wapiennych na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Wystarczy warstwa min. 8 mm, by przy jego pomocy uzyskać doskonałą powierzchnię pod powłoki malarskie, tapety lub tynki dekoracyjne. Co jeszcze warto wiedzieć o tym produkcie?

Lekki jak piórko


Niewątpliwym jego atutem w stosunku do standardowych tynków jest niski ciężar nasypowy, dzięki czemu produkt jest łatwiejszy w obróbce. Specjalnie opracowana receptura pozwala uzyskać wyrób charakteryzujący się doskonałymi właściwościami roboczymi, które sprawiają, że łatwo się go rozprowadza i wyrównuje – drapie i zaciera. Docenią to szczególnie fachowcy pracujący z produktem na budowie. Niewielka grubość ziarna (do 0,5 mm), przy odpowiedniej obróbce, pozwala uzyskać wystarczająco gładką powierzchnię ścian, dzięki czemu nie ma potrzeby szpachlowania jej przed malowaniem, choć w razie potrzeby można go po odpowiednim czasie na związanie i dojrzewanie, wykończyć także gładzią. Do tego dochodzi dużo lepsza wydajność, za którą z kolei idą oszczędności materiałowe, dające się zauważyć szczególnie przy tynkowaniu dużych powierzchni. To jednak dopiero początek długiej listy zalet tego rozwiązania.
Chemia budowlana - Tynk do wnętrz Baumit MVR Uni Fine

Żadnego wnętrza się nie boi


Superlekki tynk Baumit MVR Uni Fine to produkt niezwykle wszechstronny. Można go nakładać ręcznie lub maszynowo na różnego rodzaju podłoża – z pustaków ceramicznych, silikatowych, keramzytowych, a także powierzchnie betonowe oraz inne mineralne, w tym z betonu komórkowego o niskiej gęstości. Odporność na wodę sprawia, że zdaje egzamin w każdym pomieszczeniu, włącznie z kuchniami czy łazienkami w których może gromadzić i utrzymywać się podwyższona wilgotność. Co więcej takie wykończenie jest paroprzepuszczalne i poprawia mikroklimat, co w kontekście czasu, jaki spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach (nawet 90%), jest zaletą nie do przecenienia. Warto przy tym wspomnieć również o korzystnych parametrach względem izolacyjności cieplnej, przekładających się na większy komfort użytkowania wnętrz. Nie zapomnijmy też o odpowiedniej wytrzymałości. Baumit MVR Uni Fine charakteryzuje się niskim skurczem materiałowym a przy tym jest zbrojony wewnętrznie dodatkiem mikrowłókien, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko pojawiania się pęknięć i uszkodzeń związanych z codzienną eksploatacją pomieszczeń. Doskonale sprawdza się domach czy mieszkaniach, szczególnie tych wybudowanych z materiałów ściennych o niskiej gęstości jak np. beton komórkowy.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt