chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Wydajne kompresory marki Comprecise

Wydajne kompresory marki Comprecise

09.04.2009
Firma Proma wprowadziła na polski rynek niezawodne kompresory włoskiej marki Comprecise. Urządzenia te ułatwią pracę zarówno w domu, na placu budowy jak i w zmechanizowanym warsztacie.


Chemia budowlana - Wydajne kompresory marki Comprecise
Kompresory Comprecise to nowoczesne, niezawodne i wydajne urządzenia dostępne w zakresie mocy od 1,5 do 4,1 kW; na zbiorniku poziomym. Producent kładzie duży nacisk na długą żywotność, łatwość wymiany części oraz małe wymagania konserwacyjne.
REKLAMA:


Przy wyborze kompresora należy mieć na uwadze funkcję, jaką ma on spełniać. Jednymi z wielu zastosowań tego typu urządzeń są procesy piaskowania i natrysku najczęściej stosowane na placach budowy. Sprężone powietrze jest także drugim w kolejności, po prądzie elektrycznym, medium wykorzystywanym do narzędzi warsztatowych jak np. zszywacze, gwoździarki czy szlifierki. Wydajność i parametry kompresora mają decydujące znaczenie szczególnie w przypadku projektowania systemu instalacji pneumatycznej. Każde urządzenie ma bowiem indywidualne zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza i będzie pracować z obniżoną mocą o ile nie dostanie wystarczającej ilości medium. Firma Proma oferuje gamę kompresorów tłokowych odpowiadających zróżnicowanym potrzebom klientów.

Chemia budowlana - Wydajne kompresory marki Comprecise
Kompresory Hobby
Przeznaczone specjalnie dla majsterkowiczów kompresory Hobby to urządzenia wyposażone w zbiorniki powietrza o pojemności do 50l, które sprawdzają się znakomicie przy pompowaniu oraz próbach ciśnieniowych. Zainstalowany w kompresorach typu Hobby zawór odwadniający zapobiega przedostawaniu się wody skraplanej w przewodach zasilających do wydmuchiwanego powietrza, dając czysty strumień.

Seria Profi
W skład urządzeń tego typu wchodzą zarówno kompresory wolno jak i szybkobieżne. Modele P24/230/1,5OL oraz P50/230/2,5 to agregaty szybkobieżne, wyposażone w jeden cylinder oraz zawory planetarne ze stali nierdzewnej. Pierwszy z nich to kompresor bezolejowy, przyjazny dla środowiska oraz generujący niskie koszty eksploatacyjne. Jest szczególnie przydatny do przeprowadzania procesów wymagających bezolejowego powietrza w takich gałęziach przemysłu jak farmaceutyka, elektronika czy energetyka. Jego olejowy odpowiednik natomiast jest zalecany do odpylania procesów produkcyjnych i zasilania urządzeń pneumatycznych. Obydwa typy urządzeń są przystosowane do krótkotrwałej pracy.

Chemia budowlana - Wydajne kompresory marki Comprecise
Zaletą kompresorów Profi wolnobieżnych jest zdecydowanie ich cicha praca i długa żywotność. Wysoka wydajność, nawet do 653 l/min umożliwia obsługę nawet najbardziej wymagających urządzeń oraz procesów. Wszystkie kompresory wolnobieżne Profi przystosowane są do długotrwałej pracy.Dystrybutor: Proma Polska


www.chemiabudowlana.infoAutor: Proma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.2)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt